Animasyon yapımları benim için her zaman farklı bir yere sahip. Ne kadar güzel film izlersem izleyeyim, eğer yeterince güzel animasyon işi izlemediysem geride bıraktığımız yılı ziyan olmuş kabul ederim. Neyse ki son yıllarda irili ufaklı birçok yapım şirketi, birbirinden harika animasyon filmleriyle ve dizileriyle tanıştırdı bizi. Disney’e her alanda rakip olmak isteyen Netflix başrollerinde Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris, Marianne Jean-Baptiste, Dan Stevens ve Kathy Burke‘ün yer aldığı, 8 Temmuz 2022 tarihinde gösterime girecek The Sea Beast animasyon filmini tanıttı ve kalbimizi kazandı!

Yani şu fragmanın bir Pixar ya da Disney işi olduğunu söyleseniz tüm kalbimle inanırım size. Animasyonlarının kalitesiyle tanıdığımız bu iki şirketin işleri kadar göze hitap eden bir iş gibi duruyor. Bolt, Big Hero 6 ve Moana gibi filmlerin yönetmeni Chris Williams‘ın yöneteceği The Sea Beast, deniz canavarlarıyla dolu bir dünyada Jacob Holland isimli bir kahramanın, Maisie Brumble adındaki küçük bir çocukla karşılaşmasının ardından değişen hayatını konu alıyor.

Aslında fragmana şöyle bir bakınca neler olacağını anlamak o kadar da zor değil. Tek bildiği şey canavar avlamak olan Jacob, Maisie’nin canavarlara saf bir bakış açısıyla yaklaşmasının üzerine bildiği her şeyi yeniden sorgulayacak. Aslında canavarların da bir günahı olmadığını ve onların sadece kendi yavrularını ya da yaşam alanlarını korumaya çalışan canlılar olduğu ortaya çıkacak. Jacob öğrendiği bu yeni gerçeklerle beraber otoriteye karşı çıkıp dünyayı değiştirecek ve günün sonunda insanlarla canavarlar mutlu mesut yaşamayı öğrenecek. Peki, bizim bu senaryoya itirazımız var mı? Asla!

Öncelikle denizlere ve denizlere dair her şeye büyük tutkusu olan biri olarak animasyon filmini görür görmez vuruldum. Her ne kadar senaryo öngörülebilir olsa da filmin sanat tasarımı ve renk paleti adeta içimi açtı. Her biri birbirinden daha güzel çizilmiş ve renklendirilmiş canavarlardan bahsetmiyorum bile! Bir de daha fragmanın en başında “Moana’nın yapımcısından” yazısını görünce iyice emin oldum: The Sea Beast bir sonraki takıntım olacak… Filmin çıkacağı tarihi şimdiden telefonuma kaydettim, çıkar çıkmaz işimi gücümü bırakıp izleyeceğim!

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili geekler? Sizce de hikâye biraz öngörülebilir mi? Canavarların tatlılığı sizi de etkiledi mi? Denizlerde yeni bir serüvene atılmaya hazır mısınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.