Yaşınızı tam olarak bilmiyorum ama sitemiz okurlarının yaş ortalamasından yola çıkarak, TRT’deki kovboy kuşağının tadını çıkartamayan nesilden olduğumuzu varsayıyorum. 1980’lerden itibaren her pazar sabahı yayınlanan bu efsane kuşağa yetişsek de ne yazık ki babalarımız gibi her pazar erkenden kalkarak birbirinden efsane Western filmlerinin tadını çıkartamadık. Yine de bu, içimizde Western aşkının olmadığı anlamına gelmiyor. Yaşımız kaç olursa olsun, hala daha altı patlarıyla tren soyan bir grubu görünce içimizde bir şeyler kıpır kıpır oluyor. The Harder They Fall fragmanını izlerken tam olarak yine bunları hissediyoruz ve fragmandan konuşmaya başlıyoruz.

Sizin de fark edeceğiniz üzere filmin kadrosunda yok, yok! Idris Elba‘nın başrolünde olacağı filmde birbirinden ünlü yıldızlar yer alıyor. Bu da ister istemez filme karşı bakış açımızı değiştiriyor tabii. Regina King, Delroy Lindo ve tabii ki Idris Elba gibi ustaların olması bile filme tek başına heyecanlanmamıza yetiyorken bir de üstüne Zazie Beetz, LaKeith Stanfield ve Jonathan Majors gibi son yıllarda adlarından sıklıkla söz ettiren genç yıldızların olması, filmi bizim açımızdan oldukça izlenilebilir kılıyor.

Peki, The Harder They Fall filmi tam olarak neyi anlatıyor? Filmimiz aslında klasik bir Vahşi Batı intikam hikâyesi diyebiliriz. Can düşmanı Rufus Buck‘ın, kurtarılarak şehre geri döndüğünü duyan Nat Love isimli bir kovboyun, kendi takımını kurarak bu azılı katilden intikam almasını izleyeceğiz filmde. Tam bir kovboy-aksiyon filmi olarak görünen The Harder They Fall filmi, son zamanlarda oldukça az film çıkaran bu türü yeniden canlandırabilir mi diye bir aklımdan geçirmedim değil. Yani muhtemelen canlandıramaz ama işte en azından birkaç tane arka arkaya böyle güzel bir kovboy filmi izlesek en azından biz mutlu oluruz be.

Siz nasıl buldunuz sevgili geekler The Harder They Fall fragmanını? Siz de şöyle güzel bir kovboy filmi izlemeyi özlemediniz mi? Bu sonbaharda Netflix’e gelecek The Harder They Fall filmi sizce bu özlemi giderebilecek mi? Yorumlara yazın biraz vahşi batı konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.