Nicolas Cage’i severim. Lord of War, Con Air, Matchstick Men ve tabii ki Face/Off gibi filmleriyle benim her zaman sempati duyduğum bir aktör olmuştur. Az önce saydıklarım gibi birbirinden önemli filmlerde rol alan oyuncumuzun, son on senesi üzerine üzerine tez yazılabilir. Birçoğumuzda “Herhalde önüne gelen her işi kabul ediyor” gibi bir izlenim uyandırsa da arada sırada kendini kanıtlıyor ve yine çok övülen projelerle karşımıza çıkıyor. Gerçi kendisi hiçbir filmde “öylesine” oynamadığını da yakın zamanda belirtti ama o ayrı bir yazının konusu.

Bu yazının konusuysa yine süper kahraman filmleri ve bunun özelinde de Marvel işleri. Çünkü GQ’ya yakın zamanda röportaj veren Nicholas Cage, geçtiğimiz günlerde aynı konuya dair haberini paylaştığımız ve aynı zamanda amcası olan Francis Ford Coppola’nın “Marvel filmleri bir prototip ve sürekli aynı şeyi yapıp duruyorlar” benzeri söylemlerine ‘’Niye böyle yapıyorlar? Çatışmayı anlamıyorum. Onlara bu bakış açısında ya da fikirde katılmıyorum’’ diyerek karşı çıktı. Röportajı yapan muhabirin; Marvel Cinematic Universe yapımlarının, Cage’in yapmak istediği türdeki filmlerin piyasadaki varlığını zorlaştırdığını öne sürmesi üzerine ise oyuncu şunları diyor: “Bence benim yaptığım filmler, Pig veya Joe gibi, Marvel filmleri ile hiçbir şekilde çatışmıyor. Yani Marvel filmlerinin başarıya ulaşmasıyla bütçesi 30-50 milyon dolar arası olan tweener filmlerin sonunun gelişiyle bir alakası yok. Film sektörünün iyi bir durumda olduğunu düşünüyorum. Power of the Dog’a bakarsanız, ya da Spencer’a veya Megan Ellison’ın herhangi bir filmine. Bence sektörde hâlâ Paul Thomas Anderson gibi yönetmenlere de yer var.”

Bunları söylemekle de kalmayan ünlü aktör, aynı röportajda Marvel filmlerine karşı bakış açısını da açıklıyor: “Marvel bütün bir aileyi eğlendirme konusunda müthiş bir iş başardı. Buna çok fazla kafa yordular. Demek istediğim benim ilk iki Ghost Rider filmini yaptığım zamanlara kıyasla çok büyük gelişme oldu. Kevin Feige, ya da bu makinenin arkasındaki isim her kimse, hikâyeleri birbiriyle bağlamanın ve bütün karakterleri bir araya getirmenin ustaca bir yolunu buldu. Hem ebeveynlere hem de çocuklara hitap eden ve insanların dört gözle bir şeyler beklemesini sağlamanın nesi yanlış olabilir ki? Yani sorunu göremiyorum.’’ diye sözlerini bitiren Cage’in ağzından resmen bal damlıyor.

Ben kendisine katılıyorum ki çokça da belirtmiştim bunu. Özellikle bağımsız filmler konusunda da belirli bir tecrübesi olan isimden bunları duymak düşüncemde yalnız olmadığımı tekrardan hatırlattı bana. Onun gibi düşünüyor musunuz siz de? Yoksa “Git de saçma sapan roller oyna” mı diyorsunuz? En sevdiğiniz Nicolas Cage filmi nedir? En sevmediğiniz Nicolas Cage filmi nedir? Kendisine bir MCU rolü verilecek olsa kimi canlandırsın isterdiniz? Peki aktörün kendisinin parodi bir versiyonunu canlandıracağı filmden haberiniz var mı? Yorumlarınızı bize overacting yaparak okuduğunuz bir video dosyası şeklinde iletin.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.