Çizgi romanlarda Robin titrinin diğer süper kahraman titrlerine kıyasla ciddi bir farkı vardır: Robin olmayı bırakanlar genelde geri dönmezler. Çünkü Robin’ler, Robin’ken çocuk olurlar. Batman’in öğrencisidirler, ve öğrenci-öğretmen dinamiği de bir yere kadar baymadan devam edebilir. Bir noktadan sonra okur da, yazar da, “E yeter da öğren öğren” diye isyan bayrağı çekebilir. Çeker de genelde.

Bu tip durumlarda Robin’ler itinayla mezun edilir ve yeni başlıklarına uğurlanırlar. Bu hep böyle olmuştur. Örneğin Jason Todd’u bilen, Robin olduğu kadar Red Hood olarak da bilir. Tim Drake neredeyse Robin olarak hiç hatırlanmaz, Red Robin olarak yeri başkadır. Ve elbette, bir de Dick Grayson vardır. Robin’lerin açık ara en ünlüsü. Süper kahraman. Süper ajan. Batman’in en iyi çırağı. Nam-ı diğer Nightwing.

Convergence Nightwing Oracle

Biz çizgi roman okurları olarak Dick Grayson’ı Nightwing olarak görmeye, bu Robin mezuniyetleri olayıyla birlikte epey alışığız. Ama daha sinemada hiçbir izleyici Robin emekli etmedi. Bir süre de etmeyeceğe benziyor, ama en azından Warner Bros sağ olsun, Dick Grayson post-Robin hâliyle karşımıza çıkacak. Warner resmen DCEU kadrosuna bir Nightwing filmini ekledi. The Accountant ve The Judge filmlerini yazan Bill Dubuque’in kaleme alacağı Nightwing’in tarihi henüz belli değil.

Warner Bros, yönetmen olarak LEGO Movie ile sükse yapan Chris McKay’i düşünüyor; ancak, çok iyi biliyoruz ki Warner bu tip kararları komite ile alıyor. O yüzden yönetmen denince, bizim gözümüzde artık daha ziyade “Warner’ın en iyi paslaşabileceği insan” cümlesi canlanıyor. Bu illa ki en iyi filmi çıkartacak insan anlamına gelmiyor elbette, ama mevzubahis karakter Nightwing. Batman hayranlarına fan servis yapmak zorunda kalmadan, yani risk alarak, yeterince sert bir Batman hikayesi anlatmak için en ideal karakter. Doğru oyuncuyla, doğru bir bakış açısı birleşirse, yerden toz kalkar. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.