Ninja Kaplumbağalar’ın uyarlama serüvenini takip etmek benim için biraz zordu. Bunda elbette en büyük etken, Ninja Kaplumbağalar’ın her biri farklı zamanlarda çıkan yedi uyarlamasının üzerine 2016’da; biri Michael Bay’in yapımcılığında live-action olarak planlanan, diğeri ise Seth Rogan ve Evan Goldberg‘in başını çekeceği CGI destekli iki yeni reboot ile beyaz perdedeki serüvenine devam etmesi. Geçtiğimiz gün bu serüvenin en yeni eklemesi ve bahsettiğimiz iki yeniden yapım kolundan ikincisine dâhil olan Ninja Kamlumbağalar: Mutant Karmaşası’ndan resmi bir fragman yayınlandı:

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Mutant Karmaşası TMNT’nin büyük ekrana çıkan ikinci tam animasyon versiyonu olacak. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla 2018’deki Spider-Man: Into the Spider-Verse filmini anımsatan, belirgin şekilde renkli ve çizgi romana yakınsayan bir animasyon stili kullanılmış. Puss in Boots’tan birkaç ay sonra yine üç boyutlu görmeye alıştığımız karakterlere iki boyutlu stilleri katan bir tam animasyon izlemek de bizleri sevindiriyor tabii, belli ki önümüzün trendi bu olacak.

Animasyonda Donatello’yu Micah Abbey, Raphael’i Brady Noon, Leonardo’yu Nicolas Cantu ve Michelangelo‘yu Shaman Brown Jr. seslendirecek. Genç başrollerin yanında ise Splinter Usta’nın sesi Jackie Chan‘e, April ise en son The Bear ile gönlümüze giren Ayo Edebiri‘ye emanet. Bu kadroya Paul Rudd da Mondo Gecko rolüyle eşlik ediyor. Gördüğüm kadarıyla ekibin “yeniyetme” yönüne vurgu yapan bir animasyonla karşı karşıyayız, fragmanın açılışındaki “permanent teenager Seth Rogen” ifadesi de bu anlamda yeterince açıklayıcı.

Yapımına 2020’de başlanan animasyonun vizyon tarihi ise 4 Ağustos 2023.

Yazar

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.