İlk filmle ilgili nefretimi önceki haberde yorumlarda kusmuştum. Bu sefer elimden geldiğince sakin, haberci kimliğimi bozmadan, işime odaklanarak sakin bir şekilde haberimizi aktarmaya çalışacağım. Ninja Turtles’ın anlamadığım bir sebepten kaynaklanan gişe başarısından sonra bir devam filmi olacağını zaten önceki haberlerimizden öğrenmişsinizdir. O devam filminde yer alacak oyuncular ve karakterlerle ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

Mart ayında Victoria’s Secret modeli Alessandra Ambrossio’nun Will Arnett’in oynadığı Vern karakterinin flörtü olarak kendini oynayacağı ve henüz oyuncuları belli olmasa da Rocksteady ve Bebop’ın da filmde yer alacağı açıklanmıştı. Ayrıca NBA’in Los Angeles Clippers takımının bazı oyuncuları da söylenene göre filmde konuk rol alacaklardı. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Arrow’un yıldızı Stephen Amell’in Casey Jones rolü için seçildiği haberlerini de duymuştuk. Net bir haber olmasa da filmde Krang’in yer alabileceği söylentileri de çeşitli sitelerde yer alıyor.

tyler-perry625

Bugün gelen haberlere göre de kendi yazıp yönettiği ve başrolünü oynadığı pek çok filmle Amerika’da ciddi bir kitleye sahip olan Tyler Perry, Baxter Stockman rolüyle filmin kadrosuna katılmış. Baxter Stockman ismi tanıdık gelmişse ama çıkartamadıysanız, kendisi Shredder’ın yandaş bilim adamlarından biri. Aklınızda tam canlanması için, 90’larda yayınlanan Ninja Turtles çizgi filmlerinde “The Fly” filmindekine benzer bir deney sırasında kendisini “Sinek-Adam”a dönüştürmüştü. Şimdi kesin hatırladınız. Senaryo detayları henüz açıklanmadığı için bu filmde sineğe dönüşüp dönüşmeyeceğini bilmiyoruz ama ilk filmde yaptıklarını düşündükçe bu fikrin senaristlere ve yapımcılara çok saçma gelmeyeceği hissiyatındayım.

Baxter_the_Fly-625

Oyuncu kadrosuna ve eklenmesi düşünülen karakterlere baktığımızda ilk filmin yükselttiği çıtayı şimdiden zorladıklarını görebiliyoruz. İlk filmin kadrosundan Megan Fox ve Will Arnett’in aynı rollerle geri döneceği filmin yönetmen koltuğunda ilk filmden farklı olarak Dave Green oturacak. Peki ya yapımcı değişikliği? Hayır filmin prodüktörü hala Michael Bay. Eğer tarihte bir değişiklik olmazsa 3 Haziran 2016’da gösterime girecek devam filminin ilkinden bile başarısız bir yapım ortaya çıkarabilme ihtimali beni hayretler içinde bırakıyor.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

6 Yorum

 1. üstad shreddera yaptıklarından sonra nefretim hala geçmiş değil,üstüne birde Stephen Amell gibi beceriksiz bir oyuncu varsa ikinci filmde ,bu film dibi bulur!

  • Gaz verme bana, çok sert konuşurum. Ninja Turtles’ın ben de yeri ayrıdır. Haberi yazarken elimden geldiğince kendimi tuttum. Yoksa her sahnesi ayrı berbattı ilk filmin. Bu film için de aynı kafada oldukları görülüyor zaten. Michael Bay şurada olsa hem bu film için, hem de Transformers’a yaptıkları için çok kötü döveceğim kendisini, ki normalde şiddet karşıtı bir insanım.

 2. Tutku Tuzlu en yeni Geekyapar yazarı olmasına rağmen, şimdiden en sevdiğim yazarlardan oldu 😀 Çok içten yazıyorsun yazılarını, yorumlara da bayağı fazla cevap veriyorsun 😀

  • Teşekkür ederim. Sizlere layık olmaya çalışıyorum. 🙂

   Yorumlara cevap verme konusunda da, insanlarla fikir-alışverişi yapmayı seviyorum, yakın çevremdeki insanlar pek geek değiller, o yüzden içimdeki geek sohbeti ihtiyacını burada gideriyorum. Baştan beri geekyapar’ı takip etme sebebim de, yazarların tarzını, düşünce yapılarını beğenmem kadar burayı takip eden kitlenin de çoğunlukla tartışmaya değer olduğunu düşünmemdi zaten.

 3. İlk filme bu kadar yüklenmeye gerek yok bence. Ben de hiç beğenmedim ama 15 yaş altı izleyiciler için güzel bir film olduğunu düşünüyorum (düşünüyorum çünkü filme çocuk filmi gözüyle bakıyorum.) Eski ninja kaplumbağları bilenler için rezil bir filmdi. Ayrıca Stephen Amell 1 nisan şakası filmde olacağım falan dememiş miydi?

 4. Enteresandır, Ninja Kaplumbağalar’ın yeri bende de ayrıdır. Sanırım şu aralar 30-40 yaş aralığı grubun büyük kısmı için de öyledir.

  Lakin filmin kötülüğü konusunda, çevremdeki çoğu kişi yorumlara katılmıyor. Evet hikaye, oyunculuklar, anlatım vs… aman aman değildi. Ancak bırakın çizgi filmleri çizgi romanlara göre bile çok iyi bir şekilde kaplumbağalar güzel tanıtılıyorlardı. Hem de artık sadece maske rengi ve silahtan daha fazla hem görsel hem de kişisel özelliklere yer veriliyordu.

  Haa sırf bu ve benzer bir kaç detay, filmi iyi yapmaya yeter mi derseniz…

  Ninja-mutant-kaplumbağa-teenager terimlerini düşünelim. Bunlardan oluşan bir filmin daha ne türden bir ağırlığıa sahip olması beklenmeli ki? Bu kadarı da fena değildi derim… 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.