2013’te çıkan, ve kadrosunda Mark Ruffalo, Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Isla Fisher, Dave Franco, Melanie Laurent ile birlikte, Hollywood’un filmine klas katmak istediği zaman çağırdığı Michael Caine ve Morgan Freeman’ın olduğu Now You See Me, şüphesiz senenin sürpriz hitlerinden biriydi. 75 milyon dolarlık görece düşük bütçesine rağmen, 350 milyon dolar gibi sağlam bir gişe elde etmiş, yapımcılarını da tatmin kılmıştı. E her fimin hanedanlaştırıldığı şu çağda, devamının gelmesi kaçınılmazdı.

İşte o devam filmi giderek yaklaşıyor. İlk filmin kadrosunu Isla Fisher ve Melanie Laurent harici büyük ölçüde koruyan film, yine Ruffalo-Eisenberg-Harrelson-Fisher-Franco beşlisine, efsane Caine-Freeman ikilisini ekleyip, sihri tekrarlamaya çalışıyor. Yalnız bu sefer, iki de destek atmışlar ana kadroya. Birincisi, filmde oluşan kadın karakter açığını kapatmak adına Master of Sex ile sükse yapan Lizzy Caplan ana kadroya dahil edilmiş. İkincisi se, bizi –üzülmesin ama- Caplan’dan çok daha fazla enterese ediyor. Daniel Radcliffe.

Dikkat etmişsinizdir zaten ama, bu Radcliffe’in görece büyük bütçeli, görünürlüğü yüksek filmlere Potter sonrası ilk dönüşü. Yine sihir bazlı bir iş olması artık kaderin cilvesi midir bilmiyoruz; ama fragmanda Radcliffe’i sihir yapamazken göstermiş olmaları, işin espririnin farkında olduklarını gösteriyor en azından! Potter sonrası yorgunluğunu indie filmler ve sanat dizileri çekerek atan Radcliffe, ayağını tekrar inceden blockbuster dünyaya alıştırıyor gibi. Buradan yürüyüp bir yere gider mi, onu göreceğiz.

Fragmanı soracak olursanız, onu da beğendim şahsen! Now You See Me iki şey üzerinden ekmek yiyordu; birincisi detaylı ve inanılmaz sihir numaraları; ikincisi ise Ocean’s Eleven tarzı soygun teması. İkisi de bu filmde biraz daha güçlenerek gelecek gibi. Özellikle Jesse Eisenberg’in yağmurla yaptığı şeyler, -çok uçuk olup da bizi filmden soğutmazsa- etkileyici olacak gibi. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.