Blizzard için olumlu olumsuz pek çok şey söylenebilir ama konu ara demolar olduğunda bu işi onlardan daha iyi yapmak gerçekten çok zor. Warcraft’ın filmi açıklandığında ilk aklıma gelen şey özellikle Warcraft 3’teki demoların kalitesini ve hissiyatını geçmelerinin ne kadar zor olacağıydı. Ama belli ki film ekibi de benimle aynı görüşte ki, ilk film içi görüntünün ortaya çıkmasıyla kendilerinin görsellik konusunda ne kadar hassas oldukları da gözler önüne serildi.

Filmin yapımcılarının Wired aracılığıyla bizlerle paylaştığı ilk görsel Rob Kozinski tarafından canlandırılan Orgrim Doomhammer’dan geldi. Açık konuşacağım, ağzım açık kaldı. Tabii filmden ilk fragman geldiğinde hareketli halini gördüğümüzde daha net yorum yapabileceğiz ama şu an ki görünümüyle beklentilerimizi fazlasıyla karşılayacaklar gibi duruyor. Sektörün en önemli isimlerinden Industrial Light & Magic tarafından World of Warcraft konsept resimleri temel alınarak yapılan Orgrim şu haliyle oyunun demolarını aratmıyor.

Warcraft_Orgrim_Action-932x621

Haberde yönetmen Duncan Jones’un karakterle ilgili açıklamalarına da yer verilmiş. Jones Orgrim ile ilgili olarak “Grimm’in huysuzluğunu, mizahını ve inatçılığını gösterebilecek birini bulmalıydık” açıklamasını yapmış ve tahminimizce kendisi Rob Kozinski’nin performansından oldukça memnun. Açıklamanın devamında Hulk’un Avengers’daki mutsuz görüntüsünü referans göstererek bu tip yaratıkların filmlerde sadece canavar oldukları dönemi geride bıraktığımızı, artık onların yeni karakterler olarak filmlerde boy gösterebilecekleri teknoloji ve beceriye sahip olduğumuzu eklemiş.

Hatırlayacaksınız Blizzcon’da filmde kullanılan silah ve kalkanlar gösterilmiş ve onların da detayları hepimizi şaşırtmıştı. Açıkçası film ekibinin detaylara gösterdikleri hassasiyet ve açıklamalarında gördüğümüz yaklaşımlarıyla 2016 Geek yılında bu filmi unutmamamız gerektiğini bir kez daha bizlere hatırlattılar.

Warcraft_Orgrim-819x1024

Unutanlar için filmin kadrosunu tekrar hatırlatalım; Stormwind tarafında Travis Fimmel (Sir Anduin Lothar), Dominic Cooper  (King Llane Wrynn), Ben Foster (Magus Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Ruth Negga (Lady Taria), Orc tarafında, Toby Kebbell (Durotan), Rob Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand “The Destroyer”), Daniel Wu (Gul’dan) ve tarafsızlarda da Paula Patton (Garona Halforcen), Dean Redman (Varis), Burkely Duffield (Calen), Daniel Cudmore ve Callum Keith Rennie (Moroes) yer alıyor. 10 Haziran 2016’da gösterime girecek film için şimdiden heyecanlanmaya başladık.

Yazar

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

5 Yorum

 1. Onur Ayanoğlu Cevap ver

  Travis Fimmel da kadroda olmasıyla birlikle gerçekten sağlam bir film olmaya aday kadroda öyle Hollywood un çok ünlü isimleri yok belki ama diğer oyuncularda bence fena isimler değil yazıda bahsi geçen detaylarda iyi olursa gerçekten çok başarılı bir filmi görebiliriz hayırlısı diyelim.

 2. Ali Yağız Kâni Cevap ver

  oyuncuların ünlü olmasına gerek yok başarılı olması yeterli kadrodaki herkes ciddi anlamda çok başarılı isimler birde blizzard devreye girince.. kült olacak bir film bizi bekliyor.

  • alp demirkabız Cevap ver

   aynen öyle. yönetmen ve projenin başındakiler çok istekli ve adanmış insanlar bir kere. duncon jones yeni peter jacksonımız olabilir

 3. Orgrim warhammerın gözlerinin kızıl olması gerekmiyomu azerotha portaldan gelen orcların guldan aracılığıyla demon gücü taşıdığını hatırlıyorum çünkü

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.