Süper kahraman filmleri basının ilgisinin odak noktası oldukları için bu filmleri yapanlar da giderek artan bir ciddiyetle eserlerini çıkıştan önce korumaya çalışıyorlar. Setleri koruması için güvenlik şirketleri tutuluyor, işin içinde olan insanlara inanılmaz tazminat maddeleri içeren kontratlar imzalattırılıyor, aktörler alana saraydan kız kaçırırı gibi çarşaflar içinde falan sokuluyor… Artık alıştık bunların pek çoğuna.

captain-america-civil-war-movie-logo-official-620x3501

Fakat buna rağmen işte insanın ağzı poşet değil, büzemiyorsun. Bazı şeyleri de ister istemez biliyoruz. Bu tip haberlerin o yüzden üç seviyesi var. Çılgın dedikodu, sağlam kaynaklardan gelen fısıltı ve resmi doğrulama. Spider-Man’in Civil War’da olacağı bu üç seviyenin de dışında, garip bir yerde duruyordu bugüne kadar. Herkes olacağını çok iyi biliyordu, herkes çok emindi; ama Marvel resmi doğrulamayı da yapmıyordu bir yandan.

Hâlâ Marvel çıkıp da resmen “evet, Spider-Man filmde var” demiş değil. Ama artık bu haber dönülmez akşamın ufkunu da geçti. Marvel ve Sony’nin ortak yapacağı solo Spider-Man filmine yazar olarak atanan Jonathan M. Goldstein ve John Francis Daley, Vulture’a verdikleri röportajda Marvel tarafından Civil War setine davet edildiklerini açıkladılar. Sebep? Tom Holland’ın Civil War sahnesini izlemek.


yeni-spider-man-tom-holland-oldu-25062015111848

İzlemek derken, yanlış anlamayın. Sette çekilirken izlemek değil; çekilmiş hâlini izlemekten söz ediyor Goldstein / Daley ikilisi. Yani Tom Holland Civil War sahnesini (ya da sahnelerini) çoktan çekmiş. Peki o hâlde resmi açıklama neden hâlâ gelmiyor? Bana soracak olursanız, bunun sebebi Spider-Man’i filmde tutmama kararı alma haklarını saklı tutmak istemeleri. Bildiğiniz gibi Kevin Feige Age of Ultron senaryosunun ilk hâlinde Carol Danvers’a yer verdiklerini, fakat sonra yapım aşamasında kestiklerini açıklamıştı. Spider-Man’e öyle yapacaklarını sanmıyoruz, ama Marvel işlerin istediği gibi gitmediğini düşünürse yapabilme hakkının mevcut olmasını istiyordur muhtemelen. Hoş, bu saatten sonra zor ama, neyse…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.