“Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine dene, yine yenil. Daha iyi yenil.” diye dünyanın en kötü kişisel gelişim cümlelerinden biri vardır, bildiniz mi? Sanırım son yıllarda Hollywood tam olarak bu tavsiyeyi bir hayat görüşü hâline getirdi. Aynı formülü deneyerek sayısız kere başarısız olan Hollywood’lu yapımcılar, hatalarından ders almıyor ve bu hataları tekrarlamaktan geri durmuyorlar. Animelerden uyarlanan live action film ve diziler başarısızlıklarını tüm cihana kanıtlamışken her gün yeni bir live action haberine uyanıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Fast and Furious X filminden ayrılmasıyla adından sıklıkla söz ettiğimiz Justin Lin, Sony için One Punch Man animesini sinemaya uyarlamaya hazırlanıyormuş!

Fast and the Furious serisinden sonra kendisine yeni bir blockbuster arayan sevgili Justin Lin, anlaşılan aradığı yeni seriyi Yusuke Murata’nın ve One’ın birlikte sürdürdükleri manga olan One Punch Man’de bulmuş. Fakat seriyi çok seven ve yeni sezonları sabırsızlıkla bekleyen biri olarak, bu haberin beni mutlu etmediğini söylemem gerekiyor. Yani biliyorum, çıkan her anime live action haberine aynı karamsarlıkla yaklaşıyorum fakat böyle davranmamın çok haklı sebepleri var.

Animelerin doğaları gereği genellikle absürt konuları ve kişileri konu alır. Dolayısıyla bu yapımları, animasyonların sanatçıya verdiği özgürlükten uzak olan gerçek dünyada yapmaya çalıştığınızda ortaya hilkat garibesinden hallice film ve diziler çıkıyor. Bunun örneğini daha önce Avatar: The Last Airbender, Fullmetal Alchemist, Attack On Titan, Death Note ve tabii ki Dragon Ball Evolution‘da gördük. Şimdi sevgili Sony ve Justin Lin’e; belli bir hikâyesi olmayan, karşılaştığı her devasa canavarı tek yumrukta öldüren Saitama’nın hayatını anlatan bir animeyi filme uyarlayarak başarıya ulaşacaklarını düşündürten şey nedir, bilemiyorum. Yine de kendilerine başarılar diliyorum.

Siz ne diyorsunuz bu live-action anime uyarlamalarına sevgili geekler? Sizce One Punch Manc filmi başarıya ulaşır mı? Yoksa onu da başarısız anime uyarlamalarının arasında görür müyüz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.