Bilmeyenler için hatırlatalım, yeni Harry Potter filmleri geliyor. Üstelik yan sanayi falan değil; baya J.K. Rowling’in elinden çıkma; son dört Potter filminin yönetmeni David Yates’in başında durduğu bir proje bu. Uzak bir tarihte falan da değil, bildiğin önümüzdeki senenin Aralık ayında vizyona girecek. Hem de evrende halihazırda olan bir kitaptan esinleniyor: Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar. Rowling’in hayır işi için yazdığı iki kısa yan kitaptan biri olan Fantastik Canavarlar, aslında Harry’nin ders kitabıymış gibi yayınlanmıştı ilk piyasaya sürüldüğünde. Film ise bu kitabın yazarı (ve Luna’nın eşininin dedesi) Newt Scamander’ın maceralarını konu alacak.

1920’lerin New York’unda geçecek olan film, bir üçlemenin ilk kısmı olması için tasarlanıyor; şimdiki plan da ikinci ve üçüncü filmleri 2018 ve 2019’da vizyona sürmek. E bunun için de sağlam bir başrole sahip olması gerek. Harry Potter serisi az çok İngiltere’de benim diyen hemen hemen tüm oyuncuları kullandığından, Rowling’in de Potter uyarlamaları söz konusu olduğunda İngiliz karakterleri sadece İngilizlere oynatmak gibi bir kuralı olduğundan, elde çok yıldız kalmamış gibi gözüküyordu. Anlaşılan, Warner Bros’ta bunun farkında, yeni nesil yıldızlara odaklanmışlar.

eddie-redmayne-variety-oscar-race

İlk olarak Matt Smith’in başrolü oynayacağı söylenmekteydi, fakat anladığımız kadarıyla Smith’ten vazgeçilmiş. THR’ın haberine göre ise yerine gelen aday ise çoktan belirlenmiş. The Theory of Everything’deki Stephen Hawking rolüyle bu sene En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’ı alan Eddie Redmayne, İngiliz “magizoolojist” Newt Scamander’ı üç filmde oynamak üzere bir anlaşma imzalamanın çok yakınında.

THR’ın haberine göre bu anlaşmaya ıslak imzaların atılmamış olmasının tek sebebi senaryonun henüz bitmemiş olması. Redmayne de senaryo sonlanmadan imza atmak istemiyormuş. Bize sorarsanız işin artık sadece formalitesi kalmış vaziyette; Redmayne kısa zamanda resmi olarak açıklanacaktır. Peki doğru karar mı? Bizce öyle. Ama sizin de görüşlerinizi pek bir merak ediyorum doğrusu. Ha bu arada, şöyle de bir ilginç ekleme yapalım; bu Redmayne’in büyük hanedanlarla ilk flörtü değil. Kendisi vakti zamanında rol Martin Freeman’a gitmeden önce Bilbo Baggins rolü için de Hobbit yapımcılarıyla görüşmüştü…

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

4 Yorum

  1. Kesinlikle doğru tercih … Kendisi yeteneğini Stephen Hawking rolüyle kanıtladı , filmi çok rahat taşır ayrıca HP evrenine de bence çok yakışır . Umarım gerçekleşir

  2. O değil de Redmayne Jupiter Ascending’de de bence baya havalıydı. He film bence tırttı o ayrı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.