Geekyapar’da yazar olmamın neredeyse üçüncü sene-i devriyesi geliyor ve bu üç yıl boyunca size birçok film haberi getirdim. Bu haberler içerisindeki sayısız aktör ve aktrisin, farklı farklı filmlerde yer aldığını dile getirdim. Fakat öyle bir adam var ki sanıyorum yazarlığa başladığımdan beri en çok onun başrolde olduğu filmlerin haberini yaptım. Zaten başlıktan da anlamışsınızdır lakin yine de dile getirmemiz gerekirse o adam Nicolas Cage’den başkası değil. Sadece bu yıl içerisinde dört film haberini yaptığım Nicolas Cage’in durmaya hiç niyeti yok. Şimdi de Universal Pictures’ın Renfield filminde Dracula’yı canlandıracak kendisi!

Bram Stoker’ın, gotik edebiyatı sonsuza kadar değiştiren Dracula kitabındaki R. M. Renfield karakterine odaklanacak Renfield filmi, sürekli olarak sanrılar gördüğü için akıl hastanesine yatırılan Renfield’in Dracula’nın hizmetkârı olmaya giden macerasını konu alacak. Nicolas Cage’in, Dracula’yı canlandıracağı filmin başrol koltuğunda Nicholas Hoult oturuyor. Robert Kirkman ile Ryan Ridley, orijinal metini senaryolaştırmak için kolları sıvarken filmin yönetmenliğini The Tomorrow War filminden hatırlayacağımız Chris McKay yapacak. Açıkçası film hakkında bildiğimiz yegâne bilgiler de bunlar.

Valla artık hepimizin kabul edeceği üzere Nicolas Cage, bir garip adam. Yani bu yaşında bu kadar üretkenlik, beni biraz korkutmuyor değil. Bu yıl içerisinde çıkardığı Prisoners of Ghostland hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden düşük notlar alırken, hiç beklemediğim şekilde Pig filmiyle birlikte insanlara ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu yeniden gösterdi. Açıkçası ben tam tersini bekliyordum fakat hayatta her şey benim beklediğim gibi olmuyor işte. Hem bu yıl içerisinde yaptığı hem de gelecekte yapmayı planlandığı filmler ile birlikte Nicolas Cage, en hafif tabiriyle “sıra dışı” bir oyuncu olduğunu bir kez daha bize kanıtladı. Biz de yeniden saygı duyduk valla.

Renfield filmi ise gerçekten oldukça ilgimi çeken bir proje benim. Yani yıllardır her türlü farklı versiyonunu izlediğimiz Dracula’nın yeni bir hikâyesini dinlemektense, büyük bir karakterin yanındaki figürana odaklanan bir filmi izlemek bana daha eğlenceli geliyor. Bu tarz hikâyelere karşı ekstra bir ilgim olduğunu söylemem yanlış olmaz sanırım. Bu yüzden ben Reinfeld filmi için oldukça meraklıyım. Siz ne diyorsunuz?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.