İnternet bazen gerçekten de muhteşem şeylere kadir olabiliyor. Hani bazen, o meşhur Rule 34’ün internette her alanda işlediğine inanır hâle geliyorsunuz. Rule 34’ü bilirsiniz, bir şeyi düşünebiliyorsanız, internette pornosu vardır der. Bizce işte bunun geniş versiyonu doğru. Bir şeyi düşünebiliyorsanız, internette onu birileri yapmaktadır ya da yapmak üzeredir. Biz de Godzilla’yı seyrederken, ister istemez kendimizi bir sene öncesinde çıkmış Pacific Rim’i düşünürken buluyorduk. İşte birileri de bizim gibi düşünmüş, ama bizden daha yetenekli olduğu için düşünmekle kalmamış, işi aksiyona dökmüş.

MovieClips kanalının yayınladığı videonun ismi Paczilla, ve Pacific Rim vs. Godzilla deyince aklınıza ne geliyorsa tam olarak onu sunuyor. Ne eksik, ne de fazla. Yetenekli bir montajcının elinden çıktığı belli olan fragman, iki filmin de meşhur fragmanlarını birbirine geçirip, Godzilla ile Jaeger’leri kapıştırıyor. Takdir edersiniz ki, bu aslında çok yerinde bir fikir, zira Guillermo del Toro’nun filmi başından sonuna kadar Toho Productions’ın meşhur canavar filmlerine bir saygı duruşuydu. İşte bu fragman da o saygı duruşunu almış, gerçeğe taşımış.

Peki böyle bir şeyin hakikaten olma ihtimali nedir? Baya düşük, fakat iki film de Legendary Pictures tarafından yapıldığı ve dağıtıldığı için, bir ara bu ihtimal değerlendirilmişti. Guillermo del Toro’nun da Godzilla hayranı olduğu zaten bilinen bir gerçekti. Fakat üzerine resmi bir yorum gelmemesine rağmen, iki film de orijin hikayelerini anlatırken bir diğeri yokmuş gibi davrandığı için, evrenleri birleştirmek zannedilenden de zor olacaktır. Beri yandan, bir şeyi de anımsamak lazım ki Godzilla hiçbir zaman öyle ahım şahım hikaye ve tutarlılık peşinde olan bir seri olmadı. Her halükarda siz yine de beklentinizi yüksek tutmayın.

Bilmeyenler için, Guillermo del Toro’nun filmi, Pacific Rim geçen sene vizyona girdi ve yaklaşık 200 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlayıp, 400 milyon dolarlık hasılat elde etti. Bu da devam filmi için yapımcılara yeterli geldi tabii. Geçtiğimiz Ekim ayında del Toro devam filminin yazılmakta olduğunu doğruladı. Godzilla’da sağlam bir açılış yaptı ve gişesi iyi gelecek gibi gözüküyor. Onun da devam filmi normalde 2016’da gelecekti, fakat yönetmen şimdi Star Wars çekecek; o yüzden onun akıbeti şu an bilimiyor. Her neyse lafı uzatmayalım. Buyurun, Pacific Rim vs. Godzilla karşınızda. İyi seyirler!

 

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.