İnternetin muhtemelen ısıtıp ısıtıp tekrar masaya koymayı en sevdiği içeriklerden bir tanesi “Harry Potter oyuncularına şimdi ne oldu?” tipi, ana öğrenci kadronun küçüklüğünden birer resim alıp, şimdi ne işlerle meşgul olduklarını incelemek büyük ihtimalle. Bu tip içeriklerde de hep dem vurulan birkaç şey var. Birincisi, Neville Longbottom’ı oynayan Matthew Lewis’in bir anda serpilip seksileşmesi; ikincisi Emma Watson’ın UN için sürdürdüğü çalışmalar ve üçüncüsü, Daniel Radcliffe’in Potter sonrası ne kadar çeşitli ve ilginç bir kariyer inşa ettiği.

DanielRadcliffe_principal

Potter bittiğinden beri tövbeliymişçesine büyük bütçeli filmlerden kaçan Radcliffe, ilk olarak minnak korku filmi Woman in Black’te oynadı, onu bohem Kill Your Darlings ile takip etti, sonra geçen sene de Horns ve What If? gibi iki küçük çaplı, iyi niyetli film çekti. Şimdi de yine çok ilginç bir projeye imza atmış; ki zaten, Radcliffe’in seçtiği projelerde en çok aradığı şeyin de bu olduğu belli: İlginçlik.

Projenin ilginçliği, yönetmenlerinden başlıyor. Bu yeni proje “Swiss Army Man”’le ilk uzun metrajlarını çekecek olan Daniel Kwan ve Daniel Scheinert ikilisini tanımıyor olabilirsiniz, fakat muhtemelen çektikleri bir müzik videosunu kesinlikle izlemişsinizdir: Turn Down for What. Evet, milletin penisiyle tavan kırdığı o harika videoyu çeken adamlar, şimdi de Sundance Lab’de geliştirilen bu senaryoyu filme çekecekler. Ve inanın, senaryo en az penisle tavan kırmak kadar acayip duruyor.

turn-down-for-what-upside-down-copy

Deadline’ın haberine göre, Radcliffe’in haricinde Paul Dano (There Will Be Blood) ve Mary Elizabeth Winstead’in (Scott Pilgrim vs. the World) de oynayacağı film, “vahşi doğada yalnız kalmış ümitsiz bir adamın, ölü bir ceset ile arkadaşlık kurması ve onunla beraber eve doğru sürreal bir yolculuğa çıkması” üzerine. Evet, “hö, kim, nasıl?” gibi bütün tepkiler caizdir. Biz de o semalardayız. Merakımız da tavan yapmış vaziyette. Film çekimlere Temmuz ayında başlayacak, muhtemelen 2016 Sundance’ine de yetişecek. Heyecanla bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.