Yıl 1985 idi, o zamanlar kaslı erkekler ve aynı derecede amazon kadınlar revaçtaydı. Kılıçlarla kan gövdeyi götürüyor, her filmde Arnold Schwarzenegger oynuyordu. İşte o yıllarda bir adet Red Sonja filmi geldi, fakat o günden beri bu diyarlara yeni Red Sonja filmi ile ilgili bir haber uğramadı. Ta ki 2008 senesine kadar. Robert Rodriguez Rose McGowan’ı oynatacağı bir Red Sonja filminden bahsetti, o da yalan oldu. Megan Fox sözü geçti, ondan da ses çıkmadı. Amber Heard denildi, 2011 yılı geçti, hala bir haber yok.

Şimdi THR’dan gelen bir habere göre Red Sonja filmi ile ilgili ciddi gelişmeler var. Bu gelişmelerden biri Christopher Cosmos’un bir Red Sonja filmi için senaryo yazıyor olduğu, diğeri ise projenin öncekilerden tamamen bağımsız olacağının doğrulanması. Şimdi Cosmos, yepyeni bir yazar, henüz ortada yaptığı bir iş yok, yani iyi mi kötü mü bilemiyoruz fakat yeni jenerasyon yazarların işleri revaçtayken, içimizden ona güvenmek gelmiyor desek yalan olur doğrusu.

download

Cosmos 85’li, yani oldukça genç biri, aynı zamanda çizgi romanların gerçekten büyük olduğu zamanları yaşamış bir insan. Dolayısıyla Red Sonja alıp okumuş olma ihtimali gayet yüksek. İçimden bir ses, bu adamın Red Sonja’ya hayat öpücüğü verecek kişi olduğunu söylüyor, tabii hiç bir zaman emin olamayız, özellikle Avatar’ın bu kadar kötü bir filmi yapılmışken, her fikri mülk itinayla batırılabilir.

Red Sonja bildiğiniz gibi Marvel tarafından 1973’teki Conan the Barbarian çizgi romanında konuk bir karakter olarak çizgi romanlara sokulmuş, sonrasında uzun süre de popülerliğini korumuştu. Karakterin bir süredir devam eden ve iyi eleştiriler alan bir çizgi roman serisi de mevcut. Muhtemelen bu seriyi ele alacak olan film şu an ön prodüksiyon aşamasında, yani henüz bir haber yok fakat vahşi kızıl ile ilgili haberler çıktıkça Geekyapar Red Sonja departmanı bu konuda yazıp çizmeye devam edecek.

Yazar

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

5 Yorum

  1. Red Sonya filmi Conan başarılı olsaydı şimdiye çekilmiş olacaktı. Ama o kadar kötü bir film yaptılar ki, aynı tarzda, hem de başrolünde kadın olan filmin tutmayacağına tüm prodükterleri ikna ettiler. Ama şimdi tam sırası. Hem female lead filmler yavaş yavaş yükselirken (yani prodüktörlerin bu konudaki sabit fikirliliği yıkılırken), hem de R Rated filmlerin de iş yapabileceği tartışılmaya başlanmışken çizgi romanda bu trendi en iyi uygulayan karakterlerden biri film olmayacak da kim olacak? Ama başarılı bir iş çıkartmak istiyolarsa ellerini korkak alıştırmamalı, bi nevi Game of Thrones’u örnek almalılar. Aksi takdirde Conan gibi saçma bir iş çıkartıp trendi başlamadan bitirebilirler.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.