Hayran teorileri söz konusu olduğunda, dünyanın tüm ilgi alanlarına dair küçük alt kümeciklerin topluluğundan oluşan Reddit‘ten daha iyisini bulmanız mümkün değil. Bilhassa da söz konusu hayran teorileri popüler evrenleri konu alıyorsa. Yüzüklerin Efendisi, Star Wars, Westeros, Wizarding World ve elbette Marvel Cinematic Universe hakkında her gün zibilyarlarca yeni teori ortaya atılıyor. Çoğu çok kötü. Ama aralarından bazıları gerçekten de insana “aa?” dedirttiriyor.

Şimdikinin de ikinci kategoriye ait olduğuna inanıyoruz. “Aa?” demeye hazırlanın. Infinity War ile ilgili de spoiler gelecek, ondan da kaçının.

Şöyle ki, filmde Doctor Strange’in “endgame” derken neyi kast ettiği an itibariyle Avengers 4’ün gizemlerini çözmenin önündeki en büyük anahtar. Strange on dört milyar küsur olasılığa bakıp geldi; biliyoruz. Muhtemelen bu olasılıklardan kahramanların zaferiyle biten tek tanesi; Doctor Strange’in Zaman Taşı’nı Thanos‘a vermesi ile başlıyordu. Bunu da tahmin edebiliyoruz. Ancak Strange’in yaptığı tek şey bu mu? /u/WamsyTheOneAndOnly‘ye göre değil.

[Avengers 4] Dr. Strange in HYDRA’s list of threats. from FanTheories

Sevgili redditor’umuzun teorisi şunu diyor: Nick Fury, sağ kolu Maria Hill toza dönüştüğü an ne yapması gerektiğini biliyordu. Hiç sektirmedi; ilk şokun sonrasında hiç paniklemedi, bilerek ve isteyerek çağrı cihazından Captain Marvel’a mesaj yolladı. İtiraz ettiği tek nokta, kendisinin de toza dönüşmesi oldu; orada bile sanki “Ulan ben de mi?” der gibi bir “motherfu…”  koyverdi ağzından. Bunların sebebi, Doctor Strange’in bu konuda Nick Fury’yi tembihlemiş olması.

Bunun detaylarına sevgili dostumuz pek girmemiş, ancak biz türetebiliriz. Belki de Doctor Strange 90’lara geri dönüp, Nick Fury ve Carol Danvers’ın tanıştığı; Danvers’ın da uzaya –geri dönmemecesine– gitmesinden önceki zamanı ziyaret etti. Kaderlerini etkilememek adına ikisine de “Arkadaşlar 20-30 yıla toz olacağız, sen süper kahraman olacaksın, senin gözün gidiyor, durum şöyle gelişiyor” demedi de; Carol‘a “Güzel ablacım, n’olur nolmaz sen yanına şu çağrı cihazını al, bir kopyasını da Nick’e veriyorum; sen bakılı ol” dedi, Fury‘ye de “Birinin toz olduğunu görürsen, düğmeye bas” talimatını verdi. Ancak kendisinin de toz olacağını söylemedi, Fury’nin de madafa‘sı buradan geldi.

Ne diyorsunuz geekler? Var mı teoriye ekleyeceğiniz çıkaracağınız bir yer? Düşünmesi keyifli!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.