Bizim Slashfilm’de gördüğümüz habere göre, Disney’nin CEO’su Bob Iger, dev firmanın çeyreklik hissedarlar toplantısında Star Wars’ın geleceğine resmen mührü koymuş bile. 2005’ten beri Disney’nin başında olan ve Pixar’ı da, Marvel’ı da, Lucasfilm’i de satın alan adam olan Iger, Variety ile Wall Street Journal’ın canlı duyurduğu bilgilere göre, Episode VII-VIII ve IX haricinde üç Star Wars filminin daha geleceğini duyurdu.

Üç! Daha evvelki yapılan resmi açıklama, iki Star Wars spin-off filminin geleceği ve bunları Simon Kinberg ile Lawrence Kasdan’ın yazacağı yönündeydi. Yine geçtiğimiz sene buna benzer bir organizasyonda firmanın CFO’su Jay Rasulo bu filmlere “orijin hikayeleri” dediği için, hepimiz Han Solo ve Boba Fett orijin hikayeleri beklemeye başlamıştık. Şimdi gelen yeni spin-off film de kuvvetle muhtemel başka bir orijin hikayesi olacaktır. Soru ise şu: Acaba kimin?

darth-maul-star-wars-star-773994-1280x700

Slashfilm ve diğer sitelerden duyduğumuz ilk dedikodu, akla ilk gelenlerden biri: Yoda. Ne de olsa filmin ana altı hikayede orijini anlatılmayan neredeyse tek karakteri Yoda. Genişletilmiş Evren bile Yoda’nın geçmişine pek dokunmamıştı. Slashfilm bunların üzerine bir de Darth Maul’un ilgi çekici bir karakter olabileceğini söylemiş, fakat biz pek aynı fikirde miyiz bilmiyoruz. Maul karizmatik bir kötü adam olarak her zaman gelsin, başımızın üstünde yeri var. Fakat orijini o kadar ilgi çeker mi? Bize çekmez gibi geliyor ama, siz ne dersiniz?

Her halükarda, bizim Disney’e başka bir önerimiz var. Sevgili senyör Iger. Eğer gerçekten anlatmaya değer bir orijin hikayesi arıyorsan, Mace Windu’dan ötesine bakma. Belli ki diğer iki orijin hikayen sırasıyla bir kaçakçı ve bir kelle avcısı üzerine olacak. Bir de “badass” diye tabir ettiğimiz bir Jedi’ı anlat. Samuel L. Jackson’ın vahşi karizmasına yaklaşacak bir genç aktör bul, mor ışın kılıcını yak ve paraları saymaya başla. Garantili formüldür, güven bize!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.