Şimdi eğri oturup doğru konuşalım; her ne kadar J.J. Abrams’ın yeniden yazılmış “paralel” Star Trek remake’ine ve dolayısıyla onun baş rol oyuncuları Chris Pine ve Zachary Quinto’ya ilgi yüksek, sevgi ondan da yüksek olsa da kendine “Trekkie” diyen bir vatandaşın yüreğinde üç aktör yatar. Biri Star Trek: The Next Generation’ın kaptanı Jean-Luc Picard’ı oynayan Patrick Stewart’tır, diğerleri de orijinal dizinin efsane, unutulmaz ikilisi William Shatner ve Leonard Nimoy.

J.J. Abrams bu ikilinin efsaneliğinin farkındaydı. Bu yüzden de yeni filminde yeni aktörlere yer verirken, eskilere bir selam çakmayı da unutmamıştı. Tabii bu selam, biraz yarım yamalaktı maalesef. Zira unutulmaz ikiliden Spock’ı canlandıran Leonard Nimoy 2009 tarihli Star Trek filminde ciddi bir rol oynarken, William Shatner’ın senaryonun ilk hallerinde yer alan konuk performansı daha çekimler başlamadan filmden atılmıştı. Bunun üzerine Shatner ağzını açıp, gözümü yummuş; bulabildiği her mecrada Abrams’a giydirmişti. Her ne kadar ikili sonradan barış yapsa da, 2011 tarihli ikinci yeni Star Trek filmi Into Darkness’da da bir Shatner rolü göremedik. Leonard Nimoy ise yine ortalardaydı.

Spock-Kirk-james-t-kirk-8158036-720-576

Ama bu sefer üçüncü filme yaklaşıyoruz ve yönetmen koltuğunda başka biri var. İlk filmlerde senaristlik ve yapımcılık görevlerini üstlenen Roberto Orci bu filmde dümene direkt kendisi geçiyor. Kaptanın ilk emri? Shatner ve Nimoy’u tekrar beyaz ekranda buluşturmak! Badass Digest’in edindiği duyuma göre altı ay sonra çekimlere başlayacak olan Star Trek 3’ün senaryosunda şu an Nimoy ve Shatner’ın beraber sahneleri var.

Eğer bu sahne çekimlerin başladığı ana kadar senaryodan çıkartılmazsa 2016’da çıkması beklenen yeni Star Trek filmi 1991 tarihli Star Trek VI: The Undiscovered Country’den beri Nimoy ile Shatner’ın efsane karakterleri, bu aktörlerin canlandırdıkları halleriyle ilk defa karşımızda olacaklar. Neresinden baksanız tarihi bir an olacak bu sahneyi Orci umarız son dakikada çıkartmak gibi bir delilik yapmaz. Yemin ediyoruz filme sırf o ikiliyi tekrar görmek için bile gideriz. Peki ya siz? Siz ne diyorsunuz? İyi olur mu orjinal Spock ile Kirk’i tekrar yan yana görmek? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.