İster beğenin, ister beğenmeyin Marvel Cinematic Universe hayatımıza birçok şey kattı. Bahsettiğim bu katkılardan bazıları olumsuz olsa da hem sinema sektörüne hem de hayatımıza yaptığı olumlu etkileri görmezden gelmek haksızlık bence. Benim için bu olumlu yanlardan en önemlisi, Russo Biraderleri keşfetmek oldu. Captain America: Winter Soldier filmi sayesinde tanıyıp sevdiğim Joe ve Anthony Russo kardeşler bir anda aksiyon filmleri için aradığım isim hâline geldiler. Son zamanlarda Netflix ile yaptıkları ortak projeleriyle öne çıkan ikili yeni bir Netflix filmi ile bir kez daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar. İşte Russolar’ın son filmi The Gray Man!

Her ne kadar ilk paragrafta kendilerini methetsem de Russo Biraderlerin yaptığı Cherry filmini izlediğimde, “Russolar’ı Russolar yapan şey Marvel mıydı acaba?” diye düşünmeden edemedim. Zira içerisinde Tom Holland’ı barındıran film, herhangi bir estetik anlayışından oldukça uzaktı. Daha sonra yine MCU’dan tanıdığımız Chris Hemsworth ile birlikte yaptıkları Extraction ise her ne kadar büyük bir başarı elde edip devam filmini garantilese de benim ilgimi çekmemişti. Anlayacağınız Russolar’dan büyük ümitlerim vardı ve bu ümitleri bir türlü yerine getiremediler. Fakat bugün izlediğim The Gray Man, tam olarak kendilerinden beklediğim her şeyi bana verdi!

Kadrosunda yine daha önce Captain America filmlerinde Russolar’la beraber çalışan Chris Evans’ın olduğu The Gray Man filmi ayrıca Ryan Gosling ve son yıllarda yıldızının parlaklığıyla gözlerimizi kör eden Ana de Armas’ı da kadrosunda bulunduruyor. Mark Greaney‘nin romanından uyarlanan The Gray Man, Court Gentry adındaki bir ajanın daha önce hiç olmadığı kadar başını belaya sokarak, en az kendisi kadar ölümcül bir düşmanla karşı karşıya gelmesini konu alıyor. Ve fragmandan da gördüğünüz kadarıyla her şey oldukça etkileyici gözüküyor. Russolar ajan filmi yapmayı çok özlemiş gibi duruyor ve ne yalan söyleyelim biz de onların yaptığı ajan filmlerini izlemeyi özledik.

15 Temmuz’da sinemalarda vizyona girecek, daha sonra da 22 Temmuz‘da Netflix’de yayınlanacak The Gray Man fragmanını siz nasıl buldunuz? Aksiyonuyla sizi içine çekebildi mi yoksa sıradan bir iş gibi mi gözüktü? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.