Kevin Feige’ye sorun. Gerçekten, bir şekilde Marvel Studios’un kreatif lideri Feige’yi bir şekilde, bir yerde bulun ve sorun. En büyük arzunuz nedir diye bağırın suratına. Güvenlik görevlileri sizi uzaklaştırmadan önce muhtemelen Senyör Feige başını hüzünlü bir şekilde öne eğip, rüzgarın bastırdığı bir fısıltıyla “Keşke Spider-Man de Marvel Cinematic Universe’e dahil olsa” diyecektir. Gözünden bir yaş süzülebilir yanaklarına. Yadırgamayın. Adamın elinde kainatın en başarılı film serisi var, ama kendi firmasının ürettiği en başarılı kahramanı o film serisine monte edemiyor.

Aynı sorun X-Men için de mevcut tabii ki. Marvel’ın kendi film stüdyosu yokken sağa sola dağıttığı, ama Marvel Studios kurulmadan önce geri alamadığı süper kahraman haklarından bir tanesi de X-Men bildiğiniz gibi ve onun hakları da Fantastic Four ile birlikte 20th Century Fox stüdyolarında. Dünkü haberimizde de paylaşmıştık, Marvel ile Fox’un arası da hiç iyi değil. Öyle ki, artık o kahramanların çizgi romanlarını bile basmak istemiyorlar. Fakat Sony-Marvel ilişkisi bambaşka bir yerde. İki stüdyonun samimiyeti yüksek, hatta o kadar ki, ilk Avengers’da az daha arkada Oscorp logosunu bile göstereceklerdi.

The-Amazing-Spider-Man-2-Wallpaper

Bu iyi ilişkide şöyle bir nüans da var tabii ki, Spider-Man filmleri Sony’nin beklediği kadar iyi gişe rakamlarına ulaşmıyor bir süredir. Hitfix’ten Drew McWeeny’nin aldığı duyumlara göre, bu eksikliği düzeltmenin çaresini de inanılmaz başarılı Marvel Sinematik Evreni’ne yamanarak çözme çabasında olabilirmiş Sony. Talihsiz bir soyadına sahip McWeeny şöyle demiş Hitfix’teki yazısında.

“Hikayeyi doğrulamak için ihtiyacım olan onayları alamıyor olsam da söylemem gerek, Spider-Man ile ilgili Sony nezdinde çok ilgi çekici planlar duyuyorum. Bu planlar Sony’nin inanılmaz derecede önemli serisini tekrardan odaklamasına olanak tanıyacak ve Marvel evreni içerisinde hayranların akıllarını başlarından alacak bazı bağlantıların oluşmasına olanak tanıyacak. Her şey yolunda gidecek mi? Bilmiyorum. Net olan tek şey, Marvel tüm karakteriyle oynayabilmek istiyor.”

Anladığımız kadarıyla Feige ve Marvel cephesi, Sony ile anlaşma yapmaya çalışıyor. Bu gerçek dünyaya nasıl uygulanacak, Andrew Garfield Spider-Man’i direkt kapısız köyden gelir gibi Marvel evrenine mi oturacak, başka bir Spidey mi yaratılacak bilmiyoruz. Tek emin olduğumuz şey şu, Spider-Man MCU’ya dahil olursa, ufukta bir yerde illa ki bir Civil War geliyor demektir. O yüzden de heyecanlanmak, bittabi, caizdir!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Genelin aksine Amazing Spider Man serisini beğendim ben. Birinciyi hiç beğenmemiştim fakat 2. çok hoşuma gitti her ne kadar hikayenin altını üstüne getirmiş olsalarda. Garfield ı da beğenmiştim spidey olarak o teenager havasını iyi vermişti ve esprili üslubuda bildiğimiz spidey tarzındaydı. Bakalm neler olacak..

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.