Marvel Sinematik Evreni’nin giderek dallanıp budaklanması, farklı kültürlere ait hikâyelere filmlerinde yer vermesi inanılmaz mutlu ediyor beni. Bu sayede sürekli aynı konsepte devam eden Amerikan süper kahraman filmlerinin yanında az da olsa Black Panther ve Doctor Strange filmleri gibi, küçük de olsa bambaşka kültürleri göstermiş ve hepimizi çok sevindirmişti. Black Panther’de siyahi kültürünü bir tema olarak kullanan Marvel şimdi de Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings filmiyle beraber uzak doğu kültürüne davet ediyor bizi ve bu da beni çok heyecanlandırıyor. Gelin filmden gelen yeni fragmanı konuşalım ve biraz daha bu filmi övelim.

Demek istediğimi fragmanı izleyince daha iyi anladığınızı düşünüyorum. Fragmandaki uzak doğu-fantastik film esintileri, bu zaman kadar onlarca kez izlediğimiz süper kahraman hikâyelerine farklı bir soluk getiriyor ve bu benim çok hoşuma gidiyor. Gerek kullanılan renk paletleri, gerekse fantastik filmlerden fırlamış gibi gözüken özel yetenekler, filmi benim için çok daha ilgi çekici hale getiriyor. Bütün bunların yanında tabii ki filmin görsel kalitesinin oldukça başarılı olduğunu söylemem gerekiyor.

Öte yandan bu fragmanımız, hem Ten Ring’e hem de Shang-Chi’nin babası Zheng Zu ile olan çatışmaya daha fazla odaklanıyor. Ten Ring’in, ilk defa bir silah olarak kullanıldığını gördüğümüz fragmanda, çizgi romandan farklı olarak Ten Ring’i bir “yüzük” olarak değil de “halka” ya da “bileklik” kullanılacağını da görmüş olduk. Ayrıca ne yalan söyleyeyim ben bu halini birazcık daha çok sevdim. Zira gerçekten on tane yüzükle beraber dövüşen bir karakteri beyaz perdede görmek biraz garip olabilirdi. Böyle daha iyi olmuş.

Benim için Marvel’ın en büyük başarısızlıklarından biri olan Iron Fist dizisinde göremediğimiz dövüş sanatlarına da Shang Chi filminde doya doya göreceğiz. Tek başına bu bile filmi izlemeye yeter benim için ya. Bütün bu saydıklarımın haricinde The Great Protector‘un heybeti, Hulk filmlerinden tanıdığımız Abomination karakterinin yeniden MCU’ya dahil edilmesi gibi birçok konuşulması gereken öğe ile birlikte Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings benim, gelecek Marvel filmleri arasında en çok heyecanlandığım yapımlardan biri oldu.

Siz nasıl buldunuz sevgili Geekler Shang-Chi & The Legend Of The 10 Rings fragmanını? Şunun şurasında ne kaldı, 3 Eylül’de geliyor film? Heyecan var mı heyecan?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.