Batman vs. Superman‘den ardı ardına gelen ve ilk bakışta anlamsız gözüken casting seçimleri pek çok geek’in boğazını yaktı, nefesini tüketti, biliyoruz. Fakat Latino Review’ın ele geçirdiği ve gerçek olduğu iddia edilen senaryo sızıntılarına göre biz zaten mevzuya tersten yaklaşıyoruz. Snyder’in çizgi film evrenini ve oradaki hikâyeyi umursadığını varsayıyoruz, halbuki ilk filmdeki çok net bir boyun kırma anı bunun aksini bize kanıtlamış olmalıydı şu ana dek.

Bu sızıntı senaryoya göre Lex Luthor, fakirlikten gelmiş, sokakta büyümüş çok başarılı genç bir dâhi. Bu tanımı görünce kafanızda direk Jesse Eisenberg’in Now You See Me ve The Social Network performanslarının bir kombini geldiyse yalnız değilsiniz, bende aynı şeyi düşündüm. Kendisinin Superman hakkında takıntısı yine mevcut ve kodamanlık yine bâki. Mevzu da buradan kopuyor zaten. Lex Luthor ve Bruce Wayne, Metropolis’in ilk filmde yediği dayağın sonrasında harabeleri toparlamak, şehri yeniden inşa etmek üzere anlaşıyorlar. Fakat Luthor’un gizli planı yine bir haltlar karıştırıp, Batman’in üzerine yıkmak. Muhtemelen mevzubahis geçici başlıktaki “vs” mefhumunun altında yatan sebep de bu.

Ha bir de Luthor dövmeli. Niye belirtilmiş bilmiyorum ama dövmeli olduğu bir şekilde belirtilmiş yani. Ama merak etmeyin, hâlâ kel. Oraya dokunmaya pek cüret etmemişler anlaşılan.

Lex_Luthor_Earth-16_001

Bizim fikrimiz? Man of Steel’daki epik yıkım yokmuş gibi davranmamaları, hatta ikinci filmi buradan başlatmaları büyük bir artı. Batman’in olaya duhulü de pek mantıklı duruyor. Şimdi geriye kalan tek soru, Batman ve Superman arasındaki tüm çatışma “Ah kardeşim ben seni yanlış anlamışım” tadında mı olacak? Öyle olacaksa söyleyin Güneşi Beklerken falan izleyelim, dünyanın en güçlü iki kahramanı arasındaki sorun bu mu olur yani Allah aşkına?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.