Leon

Jean Reno Leon

Film: Leon: The Professional
Aktör: Jean Reno
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Pek çok, pek çok farklı silah var, ama Leon deyince akla ilk gelenler AR-15 sniper tüfeği ve el bombaları elbette.
“Cool” Faktörü: Of, ne diyorsunuz siz? Leon’dan bahsediyoruz arkadaşlar. Şu adamın “cool” faktörünü açıklamak için, “This is from Mathilda”‘dan başka bir şey dememe gerçekten gerek var mı? Adam Leon! The Professional!

 

Nikita

Anne Parillaud Nikita

Film: La Femme Nikita
Aktör: Anne Parillaud
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Nikita’yı film boyunca pek çok farklı silahla görüyoruz, fakat Desert Eagle ve susturuculu AUG A1’i muhtemelen en imza silahları.
“Cool” Faktörü: Baya yüksek. Bir kere Nikita’nın eğitim sürecini ve değişimini gördüğümüzden, baştaki salaş halinin, tam bir profesyonele dönüşmesini izlemek pek bir keyifli. Onun haricinde Parillaud’nun role kattığı “femme fatale” havası da reddedilemez.

 

Raymond Shaw

Laurence Harvey The Manchurian Candidate

Film: The Manchurian Candidate
Aktör: Laurence Harvey
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Yine ateşli silahlar elbette, fakat bu eski bir film olduğundan daha ziyade Colt’lar ve Arisaka gibi Sovyet silahlarından bahsediyoruz.
“Cool” Faktörü: Aslında pek yok. Manchurian Candidate’in ağırlığını yasladığı nokta kesinlikle işin suikast tarafı değil, zaten kendisi bir suikastçi filmi de değil. Daha ziyade komplo tarafına yoğunlaşıyor. Beyni yıkanmış ve kendi ülkesinin üzerine salınmış bir asker bir komplo filmi için ilginç bir hikaye noktası, ama suikastçinin kendisini pek “cool” yapmıyor.

 

T-800

Arnold Schwarzenegger Terminator

Film: The Terminator
Aktör: Arnold Schwarzenegger
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Terminatör dediğiniz adam öyle ufak silahlarla falan oynamaz. Genelde ağır tüfekler kullanan T-800’ün en meşhur silahı ise şüphesiz SPAS-12 pompalı tüfeği.
“Cool” Faktörü: Maşallah. Adam bir kere gelecekten gönderilmiş bir robot. Tek bir görevi, sadece tek bir görevi var o da hedefini öldürmek. Üstüne üstlük bir de Arnold Sıvazlageçer tarafından oynanıyor. Yani kendisi listemizdeki en havalı karakterlerden biri olabilir. Net.

 

Vincent

Tom Cruise Collateral

Film: Collateral
Aktör: Tom Cruise
Tercih Ettiği Suikast Yöntemi: Smith & Wesson 3913, Heckler & Koch USP45 gibi daha ufak, daha az patırtı çıkartacak tabancalar.
“Cool” Faktörü: Tom Cruise zaten karizmatik bir adam, bir de bunun üzerine saçları grileştirince olay iyice çığırından çıkmış. Dediğimiz gibi daha patırtısız bir suikastçi olduğundan, burada da karizma puanlarını kapıyor. Helal-i hoş olsun.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Bruce wills – lucky number sleven ve
    tetikçi – mark whalberg de kiyisindan girebilir sanki listeye

  2. Suikastçi denilince Suikast Çemberi (Assassins) filminden Stallone (Robert Rath) Banderas (Miguel Bain) kapışması aklıma kazınanlardan 😉

  3. Orjinal ismini hatırlamıyorum türkiyede uzman olarak geçiyordu galiba S.Stallone’nin filmi listede mutlaka yer alması gerekiyordu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.