Jack Dawson, Titanic

Titanic

Biliyorum biraz klasik oldu ama es geçemeyeceğim. Sevdiği kızın, kurtarma ekipleri gelene kadar dahi, sıkışmasını istemeyen koca yürekli adamın hikayesiydi Titanic.  Fazla söze gerek yok ama madem hikaye böyle, filmi çekerken daha küçük bir tahta parçası da mı bulamadınız? Usta DiCaprio sen de mi diyemedin “Ben sığarım buraya bu ne saçma şey” diye. Artık James Cameron nasıl bir diktatörse sette kimse cesaret edememiş galiba uyarmaya.

 

Robert Neville, I Am Legend

i-am-legend-will-smith

Yine bir aşk uğruna gereksiz bir ölüm. Bu kez kurban Will Smith’in oynadığı Robert karakteri. Kıza kaçmasını söyleyip el bombasının pimini çekip zombilere koşan bir diğer koca yürekli adam. Sadece bombayı atmak varken bombaya sıkıca sarılıp zombilere atladı ki bombanın etkisi azalsın ve zombiler ölmek yerine sadece sersemleyip kızın peşini bıraksınlar. Bakın hem kızı kuratrıyor hem de başka bir ırka son derece saygılı.

 

Jonathan Kent, Man of Steel

superman-returns-vs-man-of-steel-battle-of-the-franchise-reboots-582595

Zack Snyder’in “Ben bu Superman’in babasını kalp krizinden başka şekil öldürmek, bir yandan da sembol yapmak istiyorum ama adamın oğlu Superman nasıl yapacağım?” deyip işin içinden çıkamadığı, sonunda da böyle olabildiğince saçmaladığı bir sahne. Sesten hızlı hareket eden süper kahramanımızın 10 metre ötesindeki babasını sadece çevredeki can havliyle koşan insanların kaçışmayı bırakıp bunları izleyeceği ihtimali üzerine kimliğini belli etmemek için babasını ölüme terk ettiği sahne. Ya sen istersen kutuplara götür yerin altına hapset Superman’i, fırtınadaki tüm insanları kurtarması 1 dakikasını almayacak. Ne gizli kimlikmiş arkadaş.

1 2
Yazar

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.