Filmlerle ilgili son gelişmeler yakinen takip edenler muhtemelen hatırlayacaktır, bir süre önce The Social Network, West Wing ve Newsroom gibi işlerin usta yazarı Aaron Sorkin’in Apple kurucusu Steve Jobs’ı anlatan bir film senaryosu yazdığı açıklanmıştı. Sony’nin haklarını aldığı senaryoyu filmleştirecek kişi olarak ilk başta David Fincher’ın adı geçiyordu. Fight Club, Se7en ve Zodiac gibi filmlerin yanı sıra Sorkin ile The Social Network’te de çalışmış olan Fincher, bir süre sonra projeden ayrıldı, yerine Slumdog Millionaire ile Oscar kazanmış, Trainspotting ve 28 Days Later gibi filmlerin yönetmeni Danny Boyle atandı.

Şimdi mesele başrolü bulmaktan ibaretti. Ne de olsa sadece teknoloji dünyasının değil, Amerikan kültürünün temel taşlarından birini oluşturmuş bir adamdan söz ediyoruz. Steve Jobs’ı kimin oynayacağı büyük bir merak sebebiydi. İlk başta, Fincher projeye bağlıyken Christian Bale’in adı geçmekteydi. Fakat Bale sornasında Fincher ile birlikte projeden ayrılıp, Fox ile The Deep Blue Good-by için anlaşma aşamasına gelmişti.

christian-bale

Öyle geliyor ki işler değişmiş. Aslında Danny Boyle’un başrol için Leo DiCaprio’yu istediği söyleniyordu, fakat DiCaprio ile olay asla müzakere seviyesini aşamamış gördüğümüz kadarıyla. Fox ile Bale’in The Deep Blue Good-by anlaşması da suya düşmüş. Sebebi de Fox’un Bale’i birden fazla film için kapatmak istemesi. Batman serisine ömrünün sekiz senesini vermiş olan Bale bir daha böyle bir sorumluluğun altına girmek istemediği için teklifi reddetmiş.

Ne olmuş peki? Steve Jobs biyografisinin filmi resmi olarak Bale’e teklif edilmiş an itibariyle. Bu dedikodu falan değil, THR’ın haberine göre teklif şu an masada. Yani iş Bale’in kabul edip etmeyeceğine bakıyor. Eder mi, etmez mi bilmiyoruz. Fakat bize soracak olursanız ederse ortaya çıkacak işin kalitesi artar. Şahsen Danny Boyle pek sevdiğim bir yönetmen değil, çoğu filminin de sonunu iyi getiremediğini düşünmekteyim. Ama Bale çok nadir bir yeteneğe sahip. Adam içinde bulunduğu filmlerin kalitesini otomatikman yükseltebiliyor. O yüzden de kendisi eğer bu filmde oynarsa, biletimi şimdiden alır, yerimi ayırtırım… Siz ne diyorsunuz sevgili geekyaparlar? Bale’den Jobs olur mu?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Yahu daha yeni Steve Jobs filmi çıkmadı mı? Öncekinden farkı ne olacak ki, biyografi dediğin aynıdır

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.