İnsan bazı haberleri görünce, yüzüne bir sırıtış kondurmadan edemiyor. Elimizdeki de böyle bir şey. Bu sabah kalktınız, bayram ziyaretinize gittiniz; belki evde pineklediniz, belki gezmelerdesiniz. Facebook’a girdiniz. Twitter’daydınız. Karşınıza bu link çıktı. İçeri geldiniz. Yazar size yaptıklarınıza dair kaba bir tahmin verdi. Şimdi de diyor ki, Marvel Cinematic Universe’in yirmi birinci baş bestekarı, İstanbul doğumlu bir kadın. Pınar Toprak. Bu resmi. Şaka değil. İsim benzerliği yok.

Pınar Toprak, eğitimi için taşındığı Amerika’da okulunu bitirdiğinden beri soundtrack bestekarı olarak çalışıyor. Yavaş yavaş, adım adım yükseliyor. Bugünden önce de özgeçmişine baksanız, kıvanç sebebi olabilecek markalar vardı. 2009 tarihli The Lightkeepers. 2006 tarihli video oyunu Ninety-Nine Nights. Mega-hit oyun Fortnite’da ek parçalar. Justice League filmi için eklentiler. Son olarak da bu sene gala yapan Krypton da baş bestekar.

Şimdi de Marvel Cinematic Universe. Onların yirmi birinci filmi Captain Marvel.

Toprak, hayırlı haberi Instagram takipçilerine şöyle duyuruyor:

“CAPTAIN MARVEL filminin müziğini besteleyeceğimi en sonunda duyurabildiğim için çok heyecanlıyım! Marvel evreninin bir parçası olmak harika bir onur. Aklımdan onlarca düşünce geçiyor. En başlıcası da minnet. Bu yolculukta bana yardımcı olduğu için teşekkür etmem gereken çok fazla kişi var, en başta muhteşem bana ilk günden beri inandıkları için menajerlerim Laura Engel ve Richard Kraft, Dave Jordan ve bana ömürlük bu fırsatı tanıdıkları için yönetmenler Anna Boden ve Ryan Fleck.”

Bu Pınar Toprak’ın kariyerinde çok önemli bir viraj. Biz Türkiye geekleri için ise muhteşem bir keyif. Captain Marvel’ı beklemek için de ekstra bir heyecan sebebi. Filmin çıkış tarihi 8 Mart 2019. Sabırsızlanıyoruz!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.