Başlıkta sorduğumuz sorunun cevabını şu an bilmiyoruz haliyle, fakat Coppola’nın mükteşem Lost in Translation’ından sonraki hiçbir filminden aynı tadı alamadığımızın da farkındayız. O yüzden küçük deniz kızını soğuk, etrafından soyutlanmış, donuk bir kadın… yani hadi ismini koyalım, Kristen Dunst olarak göreceğimizden şüpheleniyoruz. Şimdilik mesele yüzde yüz değil, sadece filmin asıl yönetmeni olması planlanan Joe Wright (Pride & Prejudice, Atonement) yeni bir Peter Pan projesi için işi bırakınca, firma Sofia Coppola’ya teklif götürmüş.

Sofia-Coppola

 

Deadline’ın haberine göre Coppola şu an müzakerelerin son aşamasında, yani iş sadece şartların belirlenmesi ve son imzanın atılmasına kaldı. Coppola’nın direksiyonu alışıyla birlikte önceden Abi Morgan ve Kelly Marcel’e ait olan senaryo da Caroline Thompson tarafından yazılacak. Filme dair biraz umutlanmış olmamızın sebebi de Thompson. Thompson’un Burton’un iyi dönem filmlerinin senaryosunu yazmış olduğu gerçeği, kafası çalışan, aykırı bir film ihtimalini kuvvetlendiriyor. Fakat şu an için daha oyuncu kadrosu, net bir senaryo belli değil, bir tahmin yürütmek abes olur. Beklemedeyiz!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.