Marvel. It Prints Money. Durmuyorlar da dostum. Senede iki filmlik bir strüktürü çok iyi oturttular ve bozmayacaklar gibi gözüküyor. Benim payıma Marvel Cinematic Universe’in vermesi gereken son test Thor: The Dark World’dü. Iron Man 3 1 Milyarı geçti, eyvallah ama Thor: The Dark World’de gişede yardırınca benim için mevzu kapandı. Marvel Cinematic Universe titrini tamamen ispat etti. Artık üzerine Marvel logosu koydun mu “Best Vines of December 2013” videosu bile gişe rekoru kırar, burası açık.

O yüzden bu habere tabii ki şaşırmıyoruz ama usuldendir, detaylarını verelim: Thor 3 ve Captain America 3 doğrulandı. Mavel Jon Favreau-Iron Man 2’den beri yapmadığını yaparak Captain America 3’ü Russo biraderlere yeniden emanet etti. Açıkçası bu hamle beni The Winter Soldier filmi için umutlandırıyor. Marvel Russo biraderlerin işinde bir ışık görmüş olmalı ki anahtarları almamış ellerinden. Bakalım, bu ışık var mı yok mu biz de Captain America: The Winter Soldier 4 Nisan’da vizyona girince göreceğiz.

Beri yandan Thor 3’ün yönetmeni belli değil. Sadece filmin senaryosunun Marvel bünyesinde uzun zamandır çalışan Craig Kyle ve panpası Christopher Yost‘un yazacağı açıklandı. Kyle ve Yost, çizgi roman okuyucuları bilirler, New X-Men ve X-Force dizilerinin yazarları olarak ün kazandılar. Yost şu sıralar Avengers: Earth’s Mightiest Heroes çizgi filminin de baş yazarlığını yapıyor. Yani özetle Marvel Thor 3’ü yabancıya bırakmamış. Kendi içinde çözmüş meseleyi. Kyle ve Yost’un işine aşina olmadığımdan iyi oldu / kötü oldu diyemiyorum, o yüzden de New X-Men okuyanların yorumu lazım. Ne diyorsunuz?

 

Thor-Captain-America-Marvel

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.