Dünyadaki tüm mantıklı insanların, ısrarlı ve tutarlı itirazlarına rağmen Paramount bunun arkasından büyük para kaldırabileceğine inanarak bir Sonic the Hedgehog filmi geliştirmeye devam ediyor. Bu filmin canlı olmasının herkes için en iyisi olduğuna karar vermişler. Bu uğurda da kadroya ilk oyuncuyu kattılar. O da canım, James Marsden. Malumunuz, eski X-Men filminden Cyclops.

Variety’nin haberine göre kadroya katılan Marsden, Patrick Casey, Josh Miller ve Oren Uziel‘in kaleme aldığı senaryoda henüz bilinmeyen bir karakteri canlandıracak. Sonic mi bu karakter? Bilmiyoruz. Sonic’in kendisini bir insana mı oynatacaklar bilmiyoruz, ama içimizden “Allah korusun” dedik bu ihtimali düşünününce. Muhtemelen Sonic animasyon-vari bir karakter olacak, gerçek insanlarla etkileşime geçecek.

Ya acaba bu kimsenin aklına gelmiş miydi daha önce? Şöyle Sonic’in oyunlarında falan?

Bu yukarıdaki video, Sonic the Hedgehog isimli, 2006 tarihli oyundan. Video oyun severler bu oyuna Sonic ’06 diyorlar. Bunu demezlerse de gelmiş geçmiş en kötü oyunlardan biri diyorlar. Böyle demelerinin milyarlarca oynanışsal sebebi var, milyarlarca yapısal sebebi var. Ama şüphesiz listenin zirvesinde Sonic ’06’nın bu garip, eğreti, abesle iştigal “gerçekçi karakterler çizgi film-vari Sonic ile aynı yerde” durumu var. Oyun daha da ileri gidip kirpi Sonic ile insan prenses arasında bir aşk iması da yapınca çoğu kişi fişi çekiyor.

Paramount bu oyunu mu uyarlayacak bilmiyoruz, içimizden yine okkalı bir “Allah korusun” geçiriyoruz, sanmıyoruz. Filmle ilgili bir heyecan ya da gaz hissetmiyoruz; kim nasıl hissedebilir anlamıyoruz. Gerçekten çok yoklukta bile izlenecek bir film yapabilirler sanki en kötü, o bile olsa öpüp başımıza koyarız. Her ne olacaksa olsun, neticeyi 15 Kasım 2019‘da göreceğiz. James Marsden’a ise en kısa zamanda altına girdiği ipoteğin bitmesi temennilerimizi yolluyoruz. Ya da çektiği kredi. Ya da kefil mi oldu arkadaşına artık, iş mi batırdı neyse; böyle bir projeye imza attığına göre kesin maddi sorunları var adamcağızın…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.