Biliyorum, kafanızda sorular var. “Dişi Spider-Man ekibi ne ola ki?” diyorsunuz. Aranızdan meseleyi çözmüş olanlarınız varsa çok büyük ihtimalle içten içte “bu mu lan cevap” diyor. Meraklanmayın, hepsinin cevabı var bu yazıda. Öncelikli olarak bilmeniz gereken şey ise şu: Fox’un X-Men serisiyle kendine rahat bir koy açtığı, Warner’ın bütün DC Comics külliyatına kısıntısız erişimiyle palazlanmayı planlandığı, Marvel’ın ise şimdilik domine ettiği “birleşmeli süper kahraman filmleri” dünyasında Sony çok, çok acayip bir yerde.

Fox’ta X-Men ve Fantastic Four var. Bunlar zaten süper kahraman ekipleri. Fox şimdi Apocalypse ile Fantastic Four’un peşinde koşuyor ama istese tek tek Mystique filmi çeker, Cyclops filmi çeker, Storm filmi çeker… Çeker oğlu çeker. Warner da DC’nin çok uzun süredir sahibi olduğu için hiçbir zaman “aman hakkım kimde?” derdine düşmedi. 2020’ye kadar zaten tonla film çekeceklerini açıkladılar. Üstüne üstlük kodaman firmalar bunlar, iki üç başarısız Flash filmini, Wolverine filmini kaldırabilirler.

fondos-de-Spider-woman9

Sony öyle değil. Firma genel olarak bir gerileme halinde ve ellerinde sadece Spidey külliyatı var. Ne yapacaklar peki? Marjinalleşecekler tabii. Hazır Captain Marvel ve Wonder Woman filmleri açıklanmış, Ghostbusters’ın kadrosu komple kadınlardan oluşacak denmişken, Sony geri durur mu? Deadline’ın aldığı duyumlara göre Spider-Man ve yan karakterlerinin haklarına sahip olan Sony, bunlardan bir “hanımağalar takımı” kurup, gişeyi fethetmeyi amaçlıyor!

Peki kim var bu kadroya girebilecek? Felicity Jones’un geçen filmde ucundan kıyısından canlandırdığı Felicia “Black Cat” Hardy akla ilk gelenlerden. Bittabi Jessica “Spider-Woman” Drew da kadroya girebilir. Bu iki isimden sonrası ise biraz uçuk fantezilere giriyor. Mesela bir Madame Web var, böyle bir takımın başında durabilecek. Bir ihtimal Firestar Spidey evrenine dahil olabilir, ya da Spider-Girl… Çok net bir tablo değil yani anlayacağınız ama, Sony dediklerine göre fikri değerlendiriyormuş. E siz de değerlendirin, ne diyorsunuz?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

5 Yorum

  1. Irfan Parasayan Cevap ver

    Hep söyledim , Spiderman franchise yanlış ellere düştü… İstedikleri kadar “Spiderman” adını reklam yaparak film yapmaya kalksınlar yinede bir şey değişmeyecek. Spidey Avengers ekibine dahil olmalı. Bu Spider-Girl olaylarıda saçma bana göre vakit kaybı olur.

  2. Güzel bir fikir gibi duruyor şimdilik, ama çizgifilm’de yapılmış olan alternatif paralel evren spideyleri olayını film serisi olarak, daha komplike bir plot üzerinde yapsalar mesela daha güzel olabilir, sadece spidey’nin copyrightına sahip oldukalrı için küçük düşünüyorlar, biraz kaaf yorsalar, daha neler çıkar kim bilir 😀

  3. Bu sony anlamıyorum cidden spiderman üzerinden 3 4 tane film yap niye evren kurmaya çalışıyosun etin ne budun ne ya adam gibi filmlerini çek yada uğraşma amazing 2 gördük aşk filmiydi herkes filme spiderman için gitti ama karşılarında gwen le peterın aşkını gördüler ver hakları yada paylaş marvel ile hem kendı fılmlerını cek hemde spidey avengers’da olsun niye bu kadar kasıyorsun evren yapıcam diye benim düşüncelerim böyle katılmayan varsa söylesin

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.