Sony’nin Spider-Man’siz Spider-Man evreni artık Spider-Man’siz olduğu günlerin sonuna gelmek için gün sayarken bir yandan da evrene yeni filmler katılmaya devam ediyor. İlk filminden daha kötü bir ikinci film çekmeyi başardıkları Venom’dan sonra şimdi de erteleme üstüne erteleme alan, Jared Leto’nun başrolünde olacağı Morbius geliyor. Sanırım bizim de heyecanlanmamız gerekiyor.

Bakın Sony’nin yapımcılığını üstlendiği, Sony’s Spider-Man Universe filmlerine karşı özel bir önyargım yok. Sadece hem Venom 1’in hem de Venom 2’nin olabilecek en kötü filmler olduğunu düşünüyorum. Özellikle geçtiğimiz günlerde vizyona giren Venom: Let There Be Carnage filminin, sadece şimdiye kadar izlediğim en kötü süper kahraman filmlerinden biri olmakla kalmayıp, izlediğim tüm filmler arasında kendisine en alt sıralardan yer bulması, benim de Sony’s Spider-Man Universe’e karşı olan beklentilerimi en aşağıya indirdi. Bu yüzden sanırım Morbius fragmanına heyecanlanamadım.

Benim heyecanlanamamam bir yana dursun fragman aşağı yukarı tam bir süper kahraman filmi fragmanı. Bir orijin hikâye için içermesi gereken her şeyi içeriyor, karakterimiz bu sefer doğru yansıtılmış gibi gözüküyor. Ama bir şey eksik ya. Yani kağıt üstünde her şey güzel gibi gözüküyor ama yok, fragmanda bir şey kesinlikle eksik ve o eksik şeyin yüzünden bir türlü heyecanlanamıyorum. İster hâlihazırda kötü bir karakterin hikâyesini anlatmalarından kaynaklanan “kötü adam” eksikliği deyin, ister bizi meraklandıracak bir gizem unsurunun olmayışı deyin… Bir eksiklik var, sadece ben bulamadım.

Fragmandaki eksiklikleri bir kenara bırakalım ve fragmandaki fazlalıklara göz atalım. Hani dedik ya Sony’nin Spider-Man’siz Spider-Man evreni artık Spider-Man’e kavuşmak için gün sayıyor diye, Morbius fragmanında da bunun için ne kadar heyecanlı olduklarını şimdiden göstermişler. Kendi evrenleri içerisinde yaptıkları Venom göndermelerinin yanı sıra artık Tom Holland’ın Spider-Man’ini gösteriyor hatta Michael Keaton’ın canlandırdığı Vulture karakterini filmlerine dahil etmeleri artık Multiverse’ün geldiğini saklamaya gerek bile duymadıklarını gösteriyor.

Ocak ayında geleceği söylenen Morbius fragmanı için bizim heyecan seviyemiz oldukça düşük ama önemli olan bizim değil, sizin heyecan seviyeniz. Siz nasıl buldunuz Sony’s Spider-Man Universe’ünün yeni filmini? Sizce yeni bir başarı bizi bekliyor mu yoksa siz de benim gibi eksiklik hissedenlerden misiniz? Yorumlara bekliyoruz.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.