Bunun altını yeterince çizdik mi bilemiyorum, ama ben şahsen bu sonbahar vizyona girecek Spectre‘ın belki de Bond kadınları konusunda gelmiş geçmiş en güçlü James Bond filmi olduğunu düşünüyorum. Elbette Ursula Andress, Honor BlackmanBritt EklandFamke Janssen ve Eva Green gibi tonlarca iyi örnek var geçmişimizde. Ama bu sefer kadro çok daha sağlam gözüküyor gözüme. Daha doğrusu, şöyle diyeyim, Daniel Craig dönemi Bond kadınlarının profilini bildiğimden, var olan aktrislerin yeteneklerinden de haberdar olduğumdan, gerçekleşebilecekleri düşünüp çok heyecanlanıyorum.

Lea Seydoux Monica Bellucci

Aşağıya iliştirdiğimiz video da az çok düşündüklerimi doğruluyor. Sony, geçtiğimiz günlerde Spectre‘ın Bond kadınlarını tanıtan şu videoyu yayınladı. Her ne kadar filmde Naomie Harris‘in canlandırdığı Miss Moneypenny de boy gösterecek olsa da, “Bond kadını” diyebileceğimiz iki ana karakter var. Bunlardan biri, İtalyan aktris Monica Bellucci’nin oynadığı Lucia Sciarra, diğeri de Fransız aktris Lea Seydoux’nun canlandıracağı Madeleine Swann.

Videodan anlayabildiğimiz kadarıyla, Madeleine’ın rolü, Lucia’ya kıyasla biraz daha büyük. Lucia bir mafya babasının dulu, ve gözüpek bir karakter olacak gibi duruyor. Sam Mendes’in video esnasında Bellucci’nin hem gerçek hayatta, hem de oyunculuk anlamında sahip olduğu baştan çıkartıcı karakterine vurgu yapmasından mütevellit (ki bu tespite gerçekten katılıyoruz!) kendisinin daha ziyade geçen filmdeki Severine karakterine yakın bir rol üstleneceğini düşünüyoruz. Tabii ki biraz daha dolgun, kesinlikle daha az çaresiz ve çok daha fazla sert bir şekilde.

Şu videoyu izleyen bir kişinin Madeleine ile ilgili ise “E Vesper Lynd?” diye bir düşünce geçirmemesi mümkün değil. Kendisi denilene göre bir doktor, ve Seydoux’nun tanımına göre “çok zeki, hassas ve insani” bir karakter. Mendes de karakterin “kavgacı, inatçı ve karmaşık” olduğunu söylüyor. Videoda geçen sahnelere az biraz bakınca da insan hakikaten Vesper diye düşünmeden edemiyor. Ve inanır mısınız, bu benzerlik beni daha da heyecanlandırıyor gerçekten. Zira açık ara Vesper en iyi Bond kadınlarından biriydi gerçekten de…

Neyse, biz lafı daha fazla uzatmayalım. Buyurun, karşımızda, Bond kadınları videosu! Tepeleme izleyin!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.