Mahallemizin dost canlısı kahramanı Spider-Man’i son gördüğümüzde pek kendinde değildi. İyi hissetmiyordu yani. Öhm.

Ancak hepimiz içten içe biliyoruz ki Spider-Man öyle ya da böyle kendini toplayacak ve aramıza dönecek. Bunun en büyük kanıtıysa çok önceden duyurulan ikinci solo film. Anlamsızca Homecoming 2 diye çağırdığımız ikinci film, varlığından emin olduğumuz ama hakkında çok az detaya sahip olduğumuz bir projeydi. Fakat Tom Holland’ın 2 gün önce Instagram’dan paylaştığı bir videoyla beraber, film hakkında bildiklerimizi şöyle bir toparlamak isteyeceğimiz kadar bilgi döküldü.

thumb-1920-831919
Bahsettiğimiz paylaşımdan öncesine bakalım: MCU’ya dahil olacak ikinci Spider-Man solo filmi 5 Temmuz 2019‘da, yani Avengers 4’ten biraz sonra, Guardians of the Galaxy 3’ten biraz önce vizyona girecek. Ned, M.J. ve May Hala; Peter’la beraber beyaz ekrana dönecek ve karakterleri ilk filmde gördüğümüz oyuncular canlandırmaya devam edecek. İlk filmin kötüsü Vulture ve dolayısıyla onu canlandıran Michael Keaton da ilginç bir şekilde ikinci filmde yer alacak.

Bu karakterlerin yanı sıra film için Avrupalı bir aktris arayışında olunduğu; bu aktrisin “femme fatale” dediğimiz türden bir karakteri filme katacağı söyleniyor. Aşırı heyecanlı hayranlar ve bazı siteler bu karakterin Spider-Woman olabileceğini savunsa da Spider-Man ve femme fatale dediğimizde akla Black Cat ve Silver Sable gibi daha mümkün isimler geliyor. İkinci filmde Spider-Man’e, spot ışıklarını ondan almayacak, bir Marvel kahramanının eşlik edeceği söylemini de hesaba katarsak Black Cat ihtimali akla iyiden iyiye yatıyor. Yönetmen koltuğunu ise -resmi bir açıklama olmasa da- ilk filmin yönetmeni John Watts‘ın dolduracak gibi gözüküyor.

Homecoming 2 hakkında bildiğimiz en önemli şeylerden biri ise filmin kötüsüydü. İlk filmde B sınıfı bir kötü oldukça başarılı işlenmişti fakat ikinci filmden herkesin beklentisi Spider-Man’i en baba kötülerden biriyle karşı karşıya görmekti. Marvel Studios bu beklentiyi gördü ve üzerimize kapı gibi Mysterio’u fırlattı. İkinci filmin kötüsü Mysterio olacak ve karakteri Jake Gyllenhaal’ın canlandırma ihtimali yüksek. Bu oyuncu seçiminin hala kesinliğe kavuşmadığı kısa zaman önce teyit edilse de ciddi bir anlaşmazlık oluşmazsa kesinleşmesi yakındır.

View this post on Instagram

Sorry for no announcements, but I love you guys ♥️

A post shared by Tom Holland (@tomholland2013) on


Tom Holland’ın paylaştığı videoyu izlediniz. Eğer elinde salladığı tablete bakarsanız orada mühim bir şey yazıyor, şu bildiğimiz Spider-Man logosunun altında, hah evet: Far From Home. İşte karşınızda ikinci Spider-Man filminin başlığı! Her ne kadar öyle kurgulanmış olsa da Tom Holland’ın bize bu bilgiyi lütfetmesi bir pot kırma durumu değil elbette. Holland öncesinde sıkça pot kırdığı için Marvel bunu şaka yollu bir pazarlama taktiği olarak kullanıyor fakat konusu açılmışken söyleyelim; tadı kaçtı artık Marvel’cım, kaç oldu artık…

Önemli olana dönersek, Far From Home (Evden Uzakta) başlığı aynı Homecoming gibi birden fazla şeye çağrışım yapıyor gibi gözüküyor. Spider-Man, Infinity War boyunca evden çok çok uzaktayken filmin sonunda var olan her şeyden uzaktaydı. Amy Pascal’ın “Film Avengers 4’ün dakikalar sonrasında geçecek.” beyanı da hesaba katıldığında kafamızda ister istemez uzayın bir köşesinden evine dönmeye çalışan şaşkın bir Peter Parker canlanıyor. Veya biraz daha makul olacaksak Avengers’a kabul edilmiş Spider-Man’in uluslararası bir çağrıya kulak verip New York’tan uzağa, bir başka ülkeye gitmesi de gayet olası duruyor. Hem bu ihtimal film için Londra, Venedik ve Prag’da setler arandığı dedikodusuna da anlam katıyor.

Fakat mesele o kadar uzun boylu değil. Karşımızdaki kahramana bakınca henüz o kadar uzun boylu olmaması da hiç abes değil. Far From Home başlığı ne uzay macerasını ne de ekstrem bir görevi temsil ediyor; ikinci solo filminde Peter Parker, üniversite öncesi son yazında bir Avrupa tatiline çıkacak. Açıkçası MCU’da Spider-Man’in karakterine özelliklerine, gelişimine ve hikayesine baktığımızda bir tatil, diğer tüm maceralardan daha mantıklı duruyor. Avrupa şehirleriyle harmanlayacağı mistik dünyası ve Peter kafa dağıtmaya çalışırken ona travmalarını baştan yaşatacak olmasıyla Mysterio da git gide daha çok heyecan verici bir kötü adam tercihine dönüşüyor.

Ben bu Far From Home başlığına da neden bu başlığın tercih ediliyor olduğuna da şimdiden coşuyor vaziyetteyim. Far From Home’un çekimleri iki hafta sonra başlıyor, detaylar daha hızlı gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır. O zaman kadar siz ne diyorsunuz? Hazır ortalık gerilmişken Spider-Man’i daha ciddi ortamlarda görmeyi mi tercih ederdiniz, yoksa Peter Parker’la Avrupa’da gezmeye tamam mısınız? Muhit’e yumulun!

Yazar

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.