4. Esas Kızın Liz Allan Olması

Liz-Allen

Esas kızın kim olduğuna dair çok dedikodu var elbette. Spidey’nin aşk hayatı çok renkli, Felicia Hardy, Mary Jane Watson ve Gwen Stacy olağan şüpheliler. Bir de Betty Brandt var elbette, ama Spidey’nin Daily Bugle günlerine çok uğrayacak gibi gözükmüyorlar. Bizim şöyle bir teorimiz var, olursa olur: Bu kutsal üç buçukludan hiçbirini, ilk filmde kullanmayacaklardır. Onun yerine, ilk filmde bir “lise aşkı” koyup, film sonunda ayırttırıp, oradan dramayı sağıp, esas aşkı ikinci filmde kullanmak üzere koyacaklar. Bu geçici lise aşkı için de Spidey’nin lisesindeki popi kız Liz Allan kadar iyi bir aday yok. Bakarsın Zendaya bile onu oynuyor çıkabilir, belli mi olur?

 

5. Iron Man’in Filmde Yer Alması

07 Iron Man

Varsayım dünyasından, tekrar dedikodu dünyasına döndük. Iron Man’in Spider-Man filminde rol alacağı uzun süredir söylenen bir şeydi zaten. Ama bu tabii ki biraz da Civil War’ın olaylarına göre şekillenecek bir mesele. Spidey orada kavgayı hangi tarafta bitirecek, Civil War sonrası Iron Man’in dünyadaki statüsü ne alemde olacak… Bu soruların cevapları az buçuk kurtarır seviyede olursa, Marvel için büyük hamle olur. Çünkü yani, Iron Man + Spider-Man? Biletleri iki yıl önceden keser yani şirket…

 

6. Bir Yan Spider-Karaktere Yol Vermesi

Silk 2

Geldik en istediğimiz şeye. Bakın çok açık ve ağır konuşuyoruz, Sony ve Marvel’ın şu an eşek olmaları lazım Spider-Karakterlerin son yıllarda hiç olmadığı kadar popüler olduğunu görmemeleri için. Spider-GwenSilkSpider-WomanSpider-HamSpider-Man 2099, Spider-Man Noir, Arana… Bunların hepsi güncel çizgi roman okurlarının radarında şu an. Elbette bazıları saçmalar saçması. Ama Cindy Moon, Anya Corazon veya Jessica Drew’ın bir şekilde hikayeye dahil olmaması için hiç bir sebep yok. Özellikle olması için bu kadar da fazla sebep varken.

 

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.