3. Tony’nin Civil War Sonrası Kafa Karışıklığına Yer Vermesi

Spider-Man Homecoming Trailer Breakdown (4)

Iron Man 3’ün açık ara en muhteşem yanlarından biri Tony’nin Battle of New York’ta aktif çatışma gören süper kahramanlar arasındaki tek “düz adam” olmasının yarattığı PTSD’yi ele almasıydı. Cap zaten süper askerdi, Hawkeye ve Widow eğitimli SHIELD ajanlarıydı, Thor tanrıydı, Hulk Hulk’tı. Iron Man ise, kendi deyimiyle, tenekenin içinde bir adamdı. Bu onun psikolojisini ciddi sarsmış, Stark’a nurtopu gibi bir kimlik bunalımı vermişti. Iron Man 3 bu bunalımı en nihayetinde “Zırhım olsun olmasın, ben kendiliğimden süper kahramanım lan” diye çiçek gibi çözmüş, arta kalan karakter gelişimi de sonrasında Ultron’da kullanılmıştı. Stark’ın Ultron’da yaptıkları da Civil War’a sebebiyet verdi. Peki Civil War neye sebebiyet verecek? İşte onun cevabını da Homecoming’de almak istiyoruz. Peter ile kuracağı abi-kardeş ilişkisinde birkaç seğirme, birkaç ters refleks, bir iki done Stark’ın şu ana kadar çiçek gelmiş karakter arkına müthiş bir mesafe katacaktır Infinity War öncesi.

 

4. New York’u Vurgulaması

 

Spider-Man Homecoming New York

Marvel’ın başkenti New York’tur genelde çizgi romanlarda. Hep de öyle olmuştur. Büyük kahramanlarının hemen hemen hepsi New York ile göbekten bağlıdırlar. Bu dakikaya kadar MCU da kağıt üzerinde New York’a kurdu üssünü, ama Netflix dizileri haricinde burnumuza New York kokusunu veren bir iş olmadı. Spider-Man’in bu konuda bangır bangır gitmesi lazım. İtalyan aksanıyla bağıran pizzacılar istiyoruz, mazgallardan yükselen buharlar istiyoruz, yüksek barok binalar istiyoruz. O New York bu filme gelecek!

 

5. MCU’dan Kopuk Olması

Spider-Man Homecoming Suit

Evet evet, filmde Happy Hogan, Tony Stark var eşek gibi. Cap çıkıyor bir yerde konuk performans olarak. Devamlı bir Avengers bahsi geçiyor. Bunlar çok okey tabii ki, ve filmden bir çıt Civil War sonrası ne oldu bilgisi de istiyoruz. Ancak… büyük hikayeye dokunmasın istiyoruz! Infinity Stone’ların hepsini bulduk zaten. Yerleri yurtları belli. Ragnarok da belli ki çok coşacak oraya. Artık kovalamayalım oraları. Spider-Man en az bir Ant-Man kadar başına buyruk olsun MCU içinde. Çok harika olmaz mı?

1 2
Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.