Size hiç şaşırmayacağınız bir haberimiz var: Spider-Man evreni, Tom Holland’ın gelişiyle birlikte genişlemeye devam ediyor! Ne Maguire ne de Garfield, Holland’ın döneminde görüp göreceği kadar fazla sayıda yan yapıma sahip olmamıştı herhalde. Kendi filmlerinde en fazla konuk kötü adam ya da yardımcı karakter olarak gördüğümüz her bir kişilik, şimdilerde kendisine ait filme kavuşuyor neredeyse.

En son Jake Gyllenhaal’u da kadroya Mysterio olarak katan Sony cephesi, son sürat kendince bir Spider-Verse inşa etmeye devam ediyor. Gerek Silver&Black gibi spin-offlar olsun, gerekse Venom gibi daha büyük çaplı projeler olsun; her köşeden bir tuğla koymaya devam ediliyor ve anlaşılan hiç durmaya da niyetleri yok bu binayı inşa ederken. Özellikle de Infinity War ardından nihai sonuna hiç ama hiç inanmayacağımız yegane karakterlerden biri olan Spider Man için bunca meşguliyete girilmesi de ilgi çekici.

silk-2-to-1-number-1

Çünkü Feige vakti zamanında MCU’ya dahil olan tek karakterin yalnızca bizim Örümcek Kafa olduğunu söylemişti hatırlarsanız. Yani Venom’muş, Silver&Black projesiymiş, Mysterio’nun Gyllenhaal karizmasıymış falan… Hepsinin Spider-Man filminden kopup gelmesi gerekecek bir şekilde MCU’ya dahi olmaları için.

Tabii bu Spider-Verse genişletme işlemleri devam ede dursun; Sony bir spin-off filmi daha duyurdu -evet yeni bir tane. Koreli-Amerikan karışımı bir kökene sahip olan ve Örümcek Evreni’nin 2014 yılında açan çiçeği Silk, kendi filmine sahip olacakmış arkadaşlar.

Amy Pascal’ın yapımcılığını üstleneceği ve Dan Slott ile Humberto Ramos’un ortak yaratımı olan Silk, yani nam-ı diğer Cindy Moon, aslında Sony’nin Holland ile yarattığı Örümcek Evreni’ne çok da uzak kalan biri değil. Homecoming’de Peter’ın dekatlon arkadaşlarından biri olan Cindy, daha önceden filmde gözükmesiyle Silk’in hikayesine giden yolun önünü açmış. Üstelik Infinity War’da da kısa bir süre gözükmesiyle Silk’in varlığını biraz daha onaylayan bu olay, bizim için çok da büyük heyecan yaratamadı ne yazık ki.

maxresdefault

Tiffany Espensen tarafından canlandırılan Cindy Moon karakteri için henüz başka hiçbir detay belli değil. Hatta Espensen mi oynayacak yoksa yeni bir oyuncu arayışına mı gidilecek o da net değil. Ama Sony’nin söylediğine göre Silk filmi gelecek yani. Cidden tuhaf.

Evet, tuhaf. Sony elinde bunca proje varken, MCU’ya dahil olan Spider-Man’i de batırma gibi bir lüksleri yokken hem de, neden daha fazla spin-off için bu kadar çok harcıyor kaynaklarını, anlamak güç. Üstelik en az Peter kadar güçlü ve örümceksel yetilere sahip olan Silk’in, şu noktada evrene katabileceği şeyler birazcık şüpheli duruyor. Dedik ya, bir sürü spin-off var; elleri proje dolu. MCU’nun on senelik başarısı gibi bir şey inşa etmeye çalışıyorlarsa çok hoş; ancak bu kadar aceleci ve on beş milyon kola yayılan yapımlarla ne başarabilecekleri gerçekten endişe verici. Spider Man: Into the Spider-Verse tek başına bir animasyon filmi olarak bütün Örümcek Evreni’ni kapsasa, bize yeterdi valla. Bunca spin-off filmi için para akıtmaya ne gerek vardı? Belki de bir köşeye de Spider-Woman evreni binası dikmeyi planlıyorlardır. Spider-Gwen falan da var malumunuz. Hayırlısı gerçekten de arkadaşlar…

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.