Hatırlamayanlar için küçük bir özet geçelim: Ubisoft’un geliştirdiği ve yaklaşık 10 senedir devam eden popüler stealth action serisi Splinter Cell’in sinemaya aktarılacağı geçtiğimiz senelerde resmen duyurulmuştu. Merakla ülkemizde vizyona girmesini beklediğimiz Edge of Tomorrow’un başındaki adam doug_liman_directorDoug Liman projenin yönetmeni ve senaristi olarak atanmış, başrol de The Dark Knight Rises’daki rolünden tanıyabileceğiniz Tom Hardy’ye verilmişti. Uzun zamandır filmle ilgili bir şeyler duymuyorduk diye hayıflanmak üzereydik ki imdadımıza IGN yetişti.

Edge of Tomorrow için Doug Liman’ı yakalamışken Splinter Cell’i de soran IGN, şu cevabı aldı. Yine her zamanki gibi kelimesine dokunmadan çeviriyoruz.

 

“Tom Hardy ile birlikte senaryo üzerine çalışıyoruz. Bence oyundan harika bir film çıkarmak için çok iyi bir açı yakaladık. 

Splinter Cell ile iglili her şey daha genç olacak. Daha taze, daha yeni ve daha genç bir seri başlatmak için büyük bir fırsat bu, ve Tom Hardy gerçekten de harika bir aktör. Oyunun bazı demirbaşları filmde de olacak; ama ayrıca eğlenceli olan bir başka şey de onları kullanmamak olacak. Bütün o aparatı ayırıp, karakteri onlarsız hareket etmeye zorlamak eğlenceli olacaktır.”

Bildiğimiz kadarıyla Splinter Cell filmi seneye vizyona girecek. Senelerdir Sam Fisher karakterini Michael Ironside’ın sesiyle dinlediğimizden, IGN’in sorduğu gençlik / yaşlılık sorusu mantıklı; ama bir yandan pek de umursuyor değiliz. Fisher’ı yaşlı sevmemizin sebebi, sesinde o yılların getirdiği alaycılığı, şüpheciliği, profesyonelliği sevmemizdi. Tom Hardy tüm bunları ekrana rahatça taşıyabilecek bir aktör.

İlla Splinter Cell demirbaşlarına sıkı sıkıya tutunmasa da olur aslında; şöyle sağlam bir casusluk hikayesi yapıp, tam ortasına da yıllardır Splinter Cell’i tanımlayan -uluslararası kriz, kentsel bir çevre, aşka meşke dramaya girmeden anlatılan bir komplo hikayesi gibi- ögeleri yerleştirdiler mi, tatmin oluruz gibime geliyor. Siz ne diyorsunuz? Splinter Cell filminden beklentileriniz nedir? Ne olmazsa olmaz, ne olursa tatmin olursunuz? Her zamanki gibi yorumları bekliyoruz.

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.