Ben inanıyorum, Paramount oturup Star Trek 3’ün gelişim süreci sırasında yaşananları bir filme çekmeye kalksa, dizimizi kırıp o filmi de izleriz. Bu kadar başarılı bir serinin yeni filmini çekmek böylesine zor olmamalıydı. Önce filmin asıl yönetmeni ve yeni başarısının mimarı J.J. Abrams’ı o seriden uzaklaştırabilecek tek şey Disney tarafından satın alındı ve yeni filmlerinin çekilmesi kararlaştırıldı. Sonra dümen ilk iki filmin senaristine emanet edildi, fakat o da bir süre sonra gemiyi terk etti.

Şimdi başta yeni bir yönetmen var, senaryo değişiyor ve rota aynen devam ediyor, 2016 yılının 8 Temmuz’una Star Trek 3‘ü yetiştirmek. Filmi Justin Lin’in devraldığını öğrendiğimizden beri pek fazla bir şey duymadık aslında. Aşağı yukarı aynı tarihlerde çıkacak X-Men: Apocalypse’den filmin ışıkçılığını yapacak ekibin doğum günlerini bile öğrenecek kadar bilgi yağdığını düşünürsek bu çok garip bir olay. Eh, çok uzun süre böyle devam edemez. Neticesinde filmin çekimleri muhtemelen bu sene başlayacak, yani kadro az çok şekillenmeye başlamak zorunda.

Star Trek 2009 wallpaper 1920x1080 (1)

O yüzden sevgili geekyaparlar, bundan sonra katlanarak artacağını tahmin ettiğimiz Star Trek 3 casting dedikodularının ilkine hoş geldiniz. Perdeyi yüksek mertebeden açıyoruz. Film Divider’ın edindiği duyumlara göre Paramount filmin kötü karakteri için bir oyuncuyula görüşmelere başlamış bile. Kim? Bryan Cranston tabii ki. Breaking Bad’den beri pek çok filmde irili ufaklı roller alan Cranston bu tip blockbuster rollere hiç de uzak değil. Hatta daha önce Total Recall’da da kötü bir karakteri canlandırmıştı. Role gidip gitmeyeceğini tartışmak haddimiz bile değil, zaten habere göre Paramount Cranston’a karakterin çok “Cranston-vari” olduğunu fark ettikten sonra teklif götürmüş.

Tek dedikodu bu değil. Film Divider Star Trek 3’ün seriye üç yeni kadın karakter getireceğini söylüyor. Bunlardan biri, UFP’nin başkanı olacak ki Paramount bu rol için ağırlığa sahip bir kadın arıyormuş. İkincisini ise dişi Kirk olarak tanımlıyorlar, burada da aranan özellikler Chris Pine’ın enerjisine yetişebilmesi. Üçüncü karakteri ise anlatmaya gerek yok, Dr. McCoy’un ilk filmde yakındığı eski karısı da söylenenlere göre filmde yer alacak.

O hâlde biraz fantezi casting’i yapalım mı geekyaparlar ne dersiniz? Ben Başkan için Helen Mirren, dişi Kirk için Jessica Biel, McCoy’un eski karısı içinse Bryce Dallas Howard diyorum. Haydi siz de hayal güçlerini çalıştırın bakalım, 3’te 3 tutturan olursa söz veriyorum şahsen Star Trek 3’e bileti bizden!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Yorum

  1. Bryan Cranston Klingon olabilir, olursa da güzel olur. Zamanında Christopher lloyd da Klingon rolündeydi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.