Evet, şu sıralar en merakla beklediğimiz film Avengers: Age of Ultron, buna şüphe yok. Şunun şurasında yıllardır beklediğimiz yeni Avengers filminin çıkmasına bir aydan az bir süre kalmış, nasıl sebat edelim, nasıl sakin kalalım değil mi? Ama Age of Ultron gelip geçtiğinde, onun heyecanı dindiğinde geriye tek bir film kalmış olacak 2015’te delicesine beklediğimiz. O film ki, aslında onu Avengers’dan da daha uzun bir süredir bekliyoruz. Star Wars: Force Awakens. Efsanenin on yıl sonraki geri dönüşü.

Star Wars’a ait her şeyin kutlandığı Star Wars Celebration’un bu seneki organizasyonuna iki haftadan az bir sürenin kaldığı şu günlerde de haberler iyice hızını arttırmaya başladı. E malumunuz, hem filmin çıkışı giderek yaklaşıyor, hem de arada 4 Mayıs Dünya Star Wars günü var. Bundan mütevellit filmle ilgili haberler de hızlanmaya başladı. Üç tane haber fırlatıldı dün üzerimize, her birini ayrı ayrı değerlendirmektense, toparlayalım dedik. Kendileri şu şekildeler:

 

1. Yeni Bir Fragman Geliyor, Detayları Belli Oldu

Star-Wars-Force-Awakens-Kylo-Ren-700x300

Bu tip konularda çok güvenilir kaynakları olan Making StarWars’ın haberine göre yeni bir fragman geliyor. Hatırlayacaksınız 2014’ün sonlarına doğru Amerika’daki Şükran Günü sırasında Disney Force Awakens’ın ilk fragmanını yayınlamış, fakat pek bir şey göstermemişti. Bu seferki ise maşallahlık dolu gelecek anladığımız kadarıyla. Eğer fragmanı gördüğünüzde şaşırmak istiyorsanız, aşağıdaki paragrafı okumayın; zira dediğimiz gibi, Making StarWars güvenilir bir kaynak ve bunun doğru olma ihtimali çok yüksek.

Denilene göre fragman yaklaşık iki dakika civarında olacak. Han Solo, Leia, R2-D2 ve C-3PO fragmanda gözükecek, fakat Luke Skywalker olmayacak. Geçen fragmanda görmediğimiz iki karakteri de görme imkanımız olacak; Lupita Nyong’o’nun oynadığı CGI karakter Rose ve Gwendoline Christie’nin oynadığı kromdan yapılma bir stormtrooper. John Boyega’nın karakteri Finn’i mavi bir ışın kılıcıyla göreceğiz, Oscar Isaac’in karakteri Poe da bir TIE Fighter’a ateş edecek. Bu iki karakteri yan yana göreceğimiz sahneler de olacak. En büyük iki haber ise şu, birincisi, fragmandaki çatallı ışın kılıcını açan karakter Kylo Ren’in suratını göreceğiz, ama bu Andy Serkis olmayacak. İkincisi ise fragman Vader’ın kaskıyla kapanacak.

Vallahi baya heyecan verici geliyor kulağa. Aynı zamanda daha önceden duyduklarımızı da doğruluyor. Finn’in Luke’a ait olan ve Bespin’de düşürdüğü mavi ışın kılıcını bulacağı ve konuyu bunun ileriye taşıyacağı söyleniyordu. Fragman bunu doğrular nitelikte. Kylo Ren’in Andy Serkis olmaması da iki şeyi doğruluyor; birincisi, Serkis fragmandaki ses olduğu için daha Palpatine-vari bir rol üstlenecek muhtemelen, ikincisi de Kylo Ren’i kuvvetle muhtemel ya Domhnall Gleeson ya da Adam Driver oynayacak.

Gelelim ikinci ve üçüncü haberlere.

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.