24 Temmuz’da California’nın San Diego şehrinde başlayacak olan SDCC, ya da uzun adıyla San Diego Comic-Con International, dünyanın en büyük geek olaylarından biri. Biz de dört gün boyunca filmlerden oyunlara, dizilerden çizgi romanlara tam bizim kalemimiz olan olaylar hakkında yeni bilgiler almanın keyfini çıkarmak üzere görev yerlerimizi aldık ve resmen konuşlandık. Gelin görün ki, en çok hakkında bilgi beklediğimiz şeylerden ikisi olmayacak gibi gözüküyor.

Bunlardan biri Batman v. Superman: Dawn of Justice. Geçen seneki Comic-Con’da büyük bir sürpriz olarak açıklanan film, bu sene Warner Bros’un H salonunda tanıtılacak filmlerden biri olarak gözükmüyor. The Hobbit: The Battle of Five Armies var, Mad Max: Fury Road var, Jupiter Ascending var ama Batman v. Superman yok. Açıkçası pek olmasını da beklemiyorduk, her ne kadar geçen seneden beri filme dair pek çok gelişme vuku bulmuş olsa da, ortada henüz senaryosu dahi yüzde yüz bitmiş bir film olmadığından, yapabilecekleri tek şey Wonder Woman’ın, Cyborg’un ya da Aquaman’in kostümünü açıklamak olabilirdi. Belli ki onları da henüz hazır etmemişler.

X-wing11

Fakat Batman v. Superman’in tam aksine Star Wars Episode 7‘den büyük şeyler bekliyorduk. StarWars.com adresinden yapılan resmi açıklamayla hayallerimiz suya düştü. Tamam, şu an ekip komple çekimde, yani birinin ara verip Comic-Con’a gelmesi abesle iştigal. Gelin görün ki en azından temsili bir teaser, belki bir video-konferans yapılabilirdi. Lucasfilm ve Disney bunun yerine fuarda Star Wars’a dair sadece yeni dizi Star Wars Rebels‘ı tanıtacak. Onu da merak ediyoruz şimdi Allah için ama Episode 7 hakkında hiçbir şey öğrenemeyecek olmak biraz üzdü.

O zaman son paragrafı yeni bomba dedikoduya ayıralım, gönüller şenlensin değil mi? JediNews’un aktardığı, bizim de SlashFilm’den gördüğümüz habere göre Disney Star Wars IX’un yönetmeni için ilginç bir ismi düşünüyor: Steven Moffat! Coupling ile gönlümüze giren, sonradan da Doctor Who ve Sherlock ile efsaneler arasındaki yerini iyice sağlamlaştıran Moffat’ın iyi bir tercih olacağı kanaatindeyiz, ama şimdilik sadece bir dedikodu olduğundan, çok da itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Ne de olsa Star Wars IX’a neresinden baksan en az beş sene var…

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.