Star Wars serisiyle ilgili bir dedikodu var elimizde sevgili geekler. Bu dedikodu daha önce Disney-Star Wars-para aşk üçgeninden sağlıklı ve salim dedikoduları kitlelerle başarıyla buluşturmuş olan Fantha Tracks istikametinden geliyor. Denilene göre Star Wars: Episode IX için yeni bir eski karakterin geri gelmesi planlanıyor. Kim olduğunu tahmin edebilir misiniz? Biz söyleyelim: Lando Calrissian. Vaauv, çok nostalji, vay be, iyi ki…

Lando

Şimdi tamamen şahsi bir zeminden geekrage açacağım. Kendinize mukayyet olun.

Bakın, ben nasıl buraya geldim bilmiyorum. Solo: A Star Wars Story‘den büyük bir memnuniyet ve keyifle çıktım. İçimdeki Star Wars aşkının hâlâ taze olduğunu bundan dolayı biliyorum, anlıyorum. Solo gibi “iyi bir Genişletilmiş Evren hikayesi” tipi Star Wars öykülerine her zaman varım ve olmaya devam edeceğim. Ancak bir yandan da açık bir şekilde Star Wars’un geneline cephe almış vaziyetteyim ve bu hissiyat gitmiyor.

İnsanlar bunu benden bir önceki Star Wars neslinin The Phantom Menace‘la karşılaştığında hissettiklerine benzetiyor ama katılmıyorum. Ben o dönem Star Wars’ın azılı bir hayranıydım. Forumlarda dönen muhabbetleri anımsıyorum. The Phantom Menace ile kavga eden hayranlar asla biletlerini yakma niyetinde değillerdi. Onlar Lucas’la kavga ediyorlardı, çünkü Lucas’ın mevcut gidişatı değiştirmesini istiyorlardı. Bir umut vardı yani, isyanların üzerine kurulduğu umut.

Ben The Last Jedi‘dan beri bu umudu taşımadığım gibi; üniversitede çok sevdiğim deli dolu bir arkadaşım bankacı olup yavaş yavaş takım elbisesi ve 9-5 mesaisi içinde kaybolmuş gibi hissediyorum. Şimdi de Episode IX’a Lando getireceklermiş. Bravo. Neye yarayacak bilmiyorum. Doksan yaşındaki Billy Dee Williams‘ı iki dakika ekrana çıkartıp insanlardan ucuza bir “vauv” alacaklar ve… ve ne? Sadece yüzeyden anlıyorlar ya Star Wars’ı. Koy Lando’yu, koy Yoda’yı, koy ışın kılıcını ve akan sarı yazıyı, Star Wars zaten o. Geri kalan? Yapısöküp bulamaç ediyoruz.

Neyse. Billy Dee Williams’a da ekmek olur. İnşallah doğrudur dedikodu. Sonra Lando solo filmi gelir. Orada da gösterirler. Adam memnun olsun da bu saatten sonra zaten Star Wars hayranlığı diye bir şey kalmadı.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.