Evveliyatla bir şeyleri söyleyelim, Star Wars Episode VII hakkında şu an bildiklerimiz yüzde yüz kesinlik içeren şeyler değiller. Hemen hemen hepsi “büyük ihtimalle doğru” kategorisindeki dedikodular ve duyumlar. Biz bu duyumları Slashfilm’de gördük, onlar da Badass Digest’ten almışlar. İçinizi de ferah tutalım, bunlar dedikodu ve duyum, fakat 4 Mayıs Star Wars gününden sonra sabit, sağlam, birinci kaynaktan bilgiler akmaya başlayacaktır.

Çünkü… Badass Digest‘in haberine göre Star Wars Episode VII çekimlere 14 Mayıs’ta başlıyor. J.J. Abrams, saganın yeni bölümü için Fas’a gidiyor ve iddiaya göre oradan Tunus’a geçecek. Eğer koyu bir Star Wars hayranıysanız Tunus’a geçecek olmalarının manasını biliyorsunuzdur. Tunus, bütün Star Wars filmleri boyunca Tatooine‘in çekildiği yer oldu. Hatta ilginç bir detay da verelim, o setler orada hâlâ duruyorlar ve Ra di Martino geçtiğimiz senelerde buraya gidip, çürümekte olan setlerin fotoğrafını çekmişti.

mos-3104-copia

Episode VI ile Episode VII arasında da gerçek hayattaki gibi 30 sene geçmiş olacağından, Abrams’ın bu çürümüş setleri aynen kullanacağı söyleniyor. Tabii hepsini değil, Mos Eisley Cantina 30 sene niye kullanılmadı sorusunun cevabını mantıklı bir şekilde bulamazlarsa bu hoş değil elbette, ama en azından Lars çiftliğini 30 sene sonra yıkılmak üzere görmek, ilginç bir görsel detay olabilir.

Adettendir, son paragrafta ezcümleyi çakalım: Star Wars çekimlere 14 Mayıs’ta Fas’ta başlıyor, oradan Tunus’a geçecek, eski Tatooine setlerini kullanma ihtimali var. 4 Mayıs’ta da resmi bilgileri bekliyoruz. İnşallah o resmi bilgiler keyifli olur!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.