Herhalde şurada bir anket yapsak, ne heyecan; ne de sabırsızlık değil, direkt olarak “merak” ölçüp en görmek istediğiniz filmler nedir diye sorsak, eminim Star Wars: Episode VII bir numarada çıkacaktır. Star Wars filmleri hep öyle olmuştur. Bir önceki bölüm sizi tatmin etmekten ölesiye uzak çıksa da yine de içinizde bir yerde sonraki film için nelerin bittiğini öğrenme ihtiyacı hissedersiniz. Biz takriben 1990’ların ortalarından beri bunu hissediyoruz. Çok umursamıyorsanız da, bize katılmak ister misiniz?

Bizce istersiniz! İsteyeceğinizi düşünüp, Star Wars Episode VII için gelen son dedikoduları bir toparlayalım dedik. Dedikodular Latino Review sitesinden geliyor, biz de bunları aktaran Comicbook’tan gördük, kendi ellerimizle derledik.

Öncelikle, dedikodulara geçmeden bir arka plan bilgisi vermek gerek. Gwendoline Christie ve Lupita Nyong’o, bildiğiniz gibi kadroya geç katılmışlardı. Yani Nisan sonunda yayınlanan “buyurun Star Wars cast’i” fotoğrafında yoklardı. Bunun sebebi olarak da bu ikilinin rollerinin tek filmlik olduğu, o cast’te gözükenlerin ise üçlemede komple gözükecek olanlar olduğu söylenmişti. Bu söylemin ardından da bir duyum patlamış, Christie ve Nyong’o’nun kötü karakterleri canlandırdıkları fısıltıları dolanmaya başlamıştı.

gwendoline-christie-lupita-nyongo-join-star-wars-episode-VII

Şimdi Latino Review bunun üzerine bir kat daha çıktı. Christie ve Nyong’o, gerçekten de kötü karakterleri canlandıracaklar anladığımız kadarıyla, fakat bu ilk belirtildiği gibi “Sith Witches” gibi saçma sapan bir isme sahip olmayacak. Birini Game of Thrones, diğerini de kendisine Oscar kazandıran 12 Years a Slave rollerinden tanıdığımız ünlü aktrisler Sith Inquisitor’ları oynayacaklarmış anlaşılan.

Bu isim bize nereden tanıdık geliyor? Star Wars Rebels tabii ki! Görünen o ki Lucasfilm ve Disney, yeni oluşturacakları Star Wars canon’unu sıkı tutmak istiyor. Bu yüzden de Rebels ile ana üçleme arasında tematik bir bağlantı olacak, anladığımız kadarıyla da bu bağlantıyı sağlayacak ögelerden biri de Inquisitor’lar. Aynı zamanda yeni filmlerin, eski üçlemelere sıkı sıkıya bağlanması için Abrams’ın bir flashback sahnesi de hazırladığı geldi kulağımıza, ama o ne kadar Star Wars ruhuna uyar, orasını tam bilemiyoruz tabii ki.

Siz ne diyorsunuz? Dedikodular hakkındaki yorumlarınızı alalım. Bir de hazır denk gelmişken soralım: Star Wars sizin de merak listenizde ilk sırada mı?

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.