Çok net konuşacağım sevgili geekyaparlar, gençliğimin çok hatırı sayılır bir bölümünü Wookieepedia’ya yatırmış bir insanım, gelmiş geçmiş en sevdiğim oyun Star Wars evreninde geçiyor, hayatımda verdiğim ilk yurtdışı kitap siparişi de Han Solo üçlemesi içindi. İsterse son üç film pespayelikten pespayelik beğenmesin, isterse filmlerin başındaki adam J.J. Abrams değil bizzat mezardan kalkıp gelen Ed Wood olsun benim için fark etmez, Star Wars: The Force Awakens’ın fragmanı çıktığında o an ne yapıyorsam yarıda kesip videonun başına oturacağım.

Ana habere geçmeden önce hakkımda bunu bilin istedim. Ne de olsa burada dostlar meclisindeyiz, samimiyetin doruklarındayız. Star Wars: The Force Awakens’ın fragmanını gördüğünü iddia eden bir Badass Digest yazarının bu tanımını okurken beraber heyecanlanalım. Filmin çekimlerinin bittiğini unutmayalım, fragmanın gerçekten de yaklaşıyor olduğunu kabullenelim ve şu tanımda kaybedelim kendimizi, buyurun.

Star Wars Konsept Resimleri 8

“Kısa olacak. Kısa derken, bir dakika uzunluğunda bir videodan söz ediyorum. The Force Theme hafif hafif arkada çalarken gözümüzün önünden başrol oyuncularının görüntüleri geçecek, hepsi teker teker gözüküp siyah ekrana dağılacaklar. Diyalog olmayacak, sadece karakterlerin görüntüsü. Sonra müzik tam teşekküllü bir orkestra parçasına evrilecek -belki de John Williams’ın bu haftasonu kaydına gittiği parça?- ve muhtemelen Daisy Ridley’ninki olan bir kadın sesi duyacağız, o ses bize “Uyan” diyecek.”

Kağıt üzerinde gayet sıradan duruyor değil mi? Gözünüzün önüne getirmeye çalışın. The Force Theme‘i açın arkaya. Tek tek bütün karakterleri koyun ekrana. Önce yeni çocukları, Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Domhnall Gleeson, . Sonra üstatları, Max von Sydow’u, Andy Serkis’i, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie’yi, Oscar Isaac’i. En sona, müziğin koptuğu yere de kutsal üçlüyü koyun, Mark Hamill, Carrie Fisher ve Harrison Ford. Hepsi kostümlerinin içinde, hepsi efektleri tamamlanmış karelerde. Sonda Ridley “Uyan” demese de olur, zaten bu kısa teaser’ı izleyeceğimiz gece bile uyku uyuyamayacağımız o kadar belli ki!

Allah’ınız varsa çabuk çıkartırsınız bu fragmanı sevgili Disney yetkilileri.

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

1 Yorum

  1. alp demirkabız Cevap ver

    hmmm şey yapsa mesela çetin inanç o zaman izler miydin? star wars sevgini ölççem

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.