Öncelikle şunu bir belirleyelim, aradan çıkartalım ve bir daha bahsini hiç açmamacasına çekmeyece kapatalım: Bu filmin adı Rogue One: A Star Wars Story değil. Rogue One: Star Wars Anthologies falan da değil. Bu film ilk duyurulduğundan beri halk arasında “Star Wars: Rogue One” olarak anılıyor, bu saatten sonra da farklı bir şekilde anılması mümkün değil, zaten mantık dahilindeki her insan da filme bu şekilde seslenecektir.

Burayı hallettik mi? Tamam. O hâlde son fragmandan beridir Rogue One’a ne kadar daha fazla coştuğumuzdan söz edelim. Gönlümüz bir fragmandan uçup, fezaya doğru kanatlanmaktan biraz çekiniyor; özellikle de bu kadar fazla kez yeniden çekilip montaj masasında bu denli baştan kurgulanmış bir film için… Ama işte, o son fragman baya iyiydi be! Gerçekten? Değil miydi? Bize öyle geldi en azından.

Eğer siz hâlâ temkinli kalanlar grubundaysanız, o zaman şöyle yapalım, size şu harika supercut’ı izletelim. Daha önce de başka filmlere yapılmış bir şeydi bu. Artık filmler temiz bir on iki dakikalarını çıkmadan önce internete verdikleri için, bazı meziyetli yapan geek’ler de onları supercut olarak birleştiriyorlar bildiğiniz gibi. Science vs. Cinema da öyle yapmış. Ve ortaya baya da gaz bir şey çıkmış gerçekten.

Pürüzsüz değil, hâliyle bazı sesler birbirine giriyor uç uca eklenmiş sahnelerde. Ama genel olarak, tek başına değerlendirildiğinde gerçekten Rogue One için heyecanlandırmaksa eğer amaç, bu amacı kendinden geçerek yerine getiriyor. Bizce bir göz atın şu videoya. Eğer Rogue One konusunda şüphedeyseniz, biz inanıyoruz, bu sizi galeyana getirecek!

Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.