Captain America: Civil War incelememizde Marvel’ın nasıl dikine büyümeye başladığını, ve bununla ilgili ne gibi kaygılarımızın olduğunu yazmıştık; şuradan okuyabilirsiniz. Bu dikine büyüme Thor’la Hulk’ı Thor: Ragnarok’ta, Spider-Man ve Iron Man’i Spider-Man: Homecoming’de bir araya getirdi, o dakikaya kadar da benzer geçişlerin olacağı kesin gibi. Peki aradığımız o daha şahsi, daha küçük çaplı; ama bunun doğal bir sonucu olarak daha odaklanmış filmler? Marvel görünüşe bakılırsa onlarla ilgili de bir şeyler düşünüyor.

Deadline’a konuşan Marvel Studios patronu Kevin Feige, kendisine yöneltilen “Falcon, War Machine, Black Widow, Hawkeye gibi karakterleri başka filmlerde gördük; acaba ileride bir tanesini solo bir filmde görür müyüz?” sorusunu daha önec çok sefer göğsünde yumuşatıp cevaplamıştı aslında. Fakat bu sefer Deadline’ın yükselttiği topa direkt gelişine vurdu. Diğer karakterlerle ilgili yine yuvarlak kelimeler kullandı, ama birisi için baya da net konuştu. Şunları dedi Feige:

2019 sonuna kadar önümüzdeki dokuz filmi açıkladık, Civil War’ı da sayarsan on. Bundan sonra nereye gideceğimiz, ileride odaklanacağımız süregelen tartışmalar olacak; çünkü o dakikaya kadar yapacak çok şeyimiz var. Saydığın karakterler arasından şunu söyleyebilirim, kesinlikle kreatif ve duygusal olarak en ciddi düşündüğümüz Black Widow.”

Black Widow

Burada İngilizce’den çevirdik, “commit” kelimesini kullanıyor Feige. Bunu ciddi düşündük diye uyarladık, ama “söz vererek bağlanma” anlamı taşıyor aslında. Yani anlayacağınız, biraz ciddi bir durum. Fakat, Feige’nin söylediklerinden, aynı zamanda Phase 4’e kadar bir Black Widow solo filmi düşünmedikleri de anlaşılıyor ki, bu bizim hissettiğimiz dikine şişinme kaygısını pek gidermiyor elbette. Ama neden Black Widow’u tercih ettiklerini de anlamak zor değil. Sayılan yan karakterleri canlandıran aktörler arasında gerçekten global bir yıldız kaşesine sahip olan tek kişi Scarlett Johansson. Aynı zamanda karakter de ilginç hikayelere gebe olabilecek türde gerçekten.

Bu arada, Civil War izlemeyenler için spoiler olmasın; detaya girmeyelim ama Black Widow’un an itibariyle MCU içerisindeki konumu da solo bir filme müsait. Üçüncü faz ya da dördüncü faz gözetmeden. Yani şimdilik, resmi bir açıklama yok, kesin bir şey de söylemek mümkün değil. Ama Kevin Feige bu konuyla ilgili plan yapmaya başlamışsa, ileride olma ihtimali de haliyle yüksek elbette. Her şey olabilir, bir toplantıda “Vazgeçtim lan, ne kadar tiksinç bir fikir bu” da denebilir, ama şimdilik vaziyet bu. Sizin düşünceleriniz ne?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.