Bir dakika, bir dakika” dediğinizi duyar gibiyim. Bir fragman daha mı çıktı yani?” diyorsunuz içinizden. Belki de “Ulan nasıl haberim olmaz” diye serzeniyorsunuz. Büyük ihtimalle kendi kendinize bıyık altından “E artık filmi de göstersinler bari komple” diye geçiriyorsunuz. Ya da belki şikayetçisiniz, “Filmde de şaşıralım biraz” derdiniz, belki şüphecisiniz, “ya yeni görüntü koymamışlardır artık” diye düşünmektesiniz.

Eğer bu son saydıklarımdan ikinci gruba aitseniz, Avengers: Age of Ultron‘un yeni fragmanından kaçının. Gerçekten. Artık yavaş yavaş benim de kendimi medya karartmasına sokasım geliyor, kendim bizzat medya olduğum için kararamıyorum. Zira eğer son cümledeki gibi düşünüyorsanız, yanılmaktasınız. Marvel’ın televizyonda gösterilmesi için özel olarak hazırladığı bu son fragman / reklam neredeyse tamamen yeni diyaloglardan oluşuyor, yeni sahneler gösteriyor ve tek bir amacı var: Bu filme ya gidecek, ya da gideceksiniz arkadaş!

Fragmanın açık ettiği pek çok önemli detay var. Gönül isterdi ki bunları ayrı bir yazıya dökelim, ama materyal çok az olduğundan kendi yazılarını da hak edecek kadar kalabalık değiller. Biz kısaca geçelim. Öncelikle ilk defa Quicksilver/Scarlet Witch ikizlerinden birini konuşurken duyduk ve –hazır olun– kendileri bir Doğu Avrupa şivesiyle konuşuyorlar. Karakterlerin orijinlerini düşününce gayet doğal, ama açıkçası uygulayacaklarını düşünmemiştik. Onun haricinde yeni Avengers oluşumunun iç dengelerini de biliyoruz artık. Bütçe Stark’tan, lider olan ise Steve Rogers.

Peki fragmanda bunlar dışında ne var? Sadece ve sadece tek bir şeyin vaadi: bu filmin aksiyon sahneleri muhteşem olacak. İlk Avengers da bu kadar fazla kahramana dövüş sahnelerinde spot ışığını eşit derecede dolaştırabilmesiyle çok takdir toplamıştı, ama yaptığı buydu; herkese cool birkaç an verip, herkesi meseleye dahil etmek. Age of Ultron bunun birkaç fersah ilerisine gidecek gibi gözüküyor. Yani gerçekten de muhteşem gözüken aksiyon sahneleri dizmişler fragmana. İnanmıyor musunuz? Buyurun kendiniz görün. Karşınızda Avengers: Age of Ultron’un en son fragmanı!

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

17 Yorum

 1. kaptanın koluna mıknatıs gibisinden bişey koymuşlar fark ettiniz mi?

  mjöllnir gibi nereye atsa geri gelir mantığını daha gerçekçi, uygulanabilir hale getirmişler.

 2. abow abow aboow bu ne şahane fragman imbd de ilk 10 a rahat girecek gibi duruyor. daha filmde loki hemidall war machine falcon vision bunlarıda göreceğiz 🙂 bu filmin böyle yaptılarsa spiderli black pantherli winter soldier’li baron zemolu crossbonesli civil war nasıl olacak kim bilir 🙂

 3. geçen gün biri bu fragmanları birleştirmiş film :p yapmış doğru mu hatırladım acaba dur bi gugıllim

 4. Mohono Batbuyan Cevap ver

  zaten fragmanlardaki aksiyonları çıkarınca geriye dialoglar ve sıkıcı kısmı kalıyor.

 5. Berkcan Zülfikar Cevap ver

  Fragmandan bir detay: Quicksilver’ın konuşma tarzı herhalde çingene temasını işlemek için olsa gerek.
  Öyleyse eğer, notum tam…

 6. yok gene gazlanmadım. benim için avengers tamamen medya itelemesi be abi. harbiden tat alamıyorum marvel filmlerinden.ilk avengers’da alamadım imdb’de 8 küsür. guardians of galaxy’den keyif alamadım oda 8 küsür. thor serisi zaten komple çöp 2.filmi izlemeye dayanamadım yarıda bıraktım. ama geekyapar ve diğer bu tarz sitelerde marvel filmleri baş tacı anlamış değilim bende mi sorun var. Bi son x-men filmini beğenmiştim ve son örümcek adam(ne kadar çizgi romandan farklı olsada) filmini oda itin g*tüne sokuldu sitede.Karalar bağladım valla spidey hakları marvel’a geçince Geekyapar şenlik havasında kutladı, vallahi anlayamıyorum ya..

  • bu sitede ilk defa benimle aynı düşüncelere sahip olan birisiyle karşılaştığıma sevindim.aynen size katılıyorum ve eklemek istediklerim var.bende bir marvel fanı olarak şunu söylemek isterim ki bugüne kadar sadece ilk ıron man filmi ve x-men serisi dışında diğer marvel filmleri beni hayal kırıklığına uğrattı.ben sebepler olarak fragmanların çok şişirilmesini,geekçilerin abartmasını ve filmlerin hedef kitlesinin 18 yaş altı olmasına bağlıyorum.hatta avengers ve gotg resmen çocuklar içindi diyebilirim.ha birde yanlış oyuncu seçimlerini de eklemeden geçemiyeceğim.Dizilerden sadece Agent Carter iyiydi,Agent of shield i izlediğim halde bi türlü olumlu gözle bakamıyorum.umarım Daredevil iyi çıkar çünkü merakla bekliyorum.Kimse kusura bakmasın amacım kötü değil,marvel istese daha kaliteli işler yapabilecek durumda.

 7. Minato Namikaze Cevap ver

  Büyük ihtimal quicksilver ölecek ve scarlet witch de bu yüzden bizimkilerin tarafina geçicek 3.fragmanda hepsi robotlara karsi savasirken bir tek quicksilver yoktu sanirim orada .

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.