Önceki yazılardan az çok fark etmişsinizdir; Suicide Squad konusunda baya bir heyecanlıyız biz ekip olarak. Filmin DEV oyuncu kadrosu bizi bir hayli tahriş ediyor zaten. Will Smith, Margot Robbie, Jai Courtney, Jared Leto, Viola Davis, şurada saymaya başlasak haberi bölük esamesine çevirtecek diğerleri… Üstüne üstlük bir de Suicide Squad’ın çizgi romanlarda bildiğimiz hâliyle DC evreninin en antika, en ucube, en eğlenceli gruplarından biri olduğu gerçeği var. Sabırsızlıktan koltukları kemiriyoruz yani, anlayın!

O yüzden bugün filmin yönetmeni David Ayer, Twitter üzerinden ilk resmi kadro fotoğrafını paylaşınca resmen dayanamadık, sabaha karşı saat üçe çeyrek kala birbirimizi dürterek uyandırdık, site panelinin başına koştuk. Fotoğraf çok sarih. Öyle Zack Snyder usulü sinsi, ucundan gösteren, hafiften zoom yapmış, Harley Quinn’in kostümünü paçasından çeken bir fotoğraf değil bu. Ayer baya tutmuş kadrosunu, dizmiş yeşil ekranın önüne, “gülümseyin huleyn!” demiş, çekmiş fotoğrafı! Şekli de böyle, buyurun!

CEHeJU3WAAA5H0S

Çok açık konuşayım, sol baştan tanıyamadığım bazı karakterler var, özellikle de en soldaki Adam Beach ve en sağdaki Jay Hernandez karakterlerini hiçbir yerden çıkartamadım; resmi bir beyan da yok. Onların sırasıyla Ravan ve El Diablo’yu oynadıkları söyleniyor, fakat iki karakter de çizgi romanlardaki hâllerine pek benzemiyor. O yüzden şimdilik onları es geçelim. Adam Beach’in yanında Boomerang rolüyle Jai Courtney var. Rol için baya bir şişinmiş, belli. Onun sağında ayakta duran ve baya çamura batırıldığı belli olan hanım kızımız Enchantress‘ı oynayan Cara Delevingne. Onun önünde eğilmiş duran da Katana rolüyle Karen Fukuhara. Onun öte tarafında Rick Flagg rolüyle Joel Kinnaman var, ortada ise filmimizin yıldızı, Harley Quinn‘i oynayan Margot Robbie. Onun yanında Deadshot rolüyle Will Smith, onla Jay Hernandez arasında duran da Killer Croc rolüyle Adewale Akkinuoye-Agbaje. Peki Joker? İşte o kadrajda yok, zira kendisi bu kadronun elemanı değil, baş kötüsü büyük ihtimalle!

Valla herkese kısa kısa değinecektik, ama ne yalan söyleyeyim, resim totalde öyle bir içimize sindi ki, valla hiç parçalarına ayrıştırasımız gelmedi. Bizce her şey süper olmuş! Harley Quinn özellkle, ayrı bir övgüye değer. Vallahi takdirlerden takdir beğendik, siz ne diyorsunuz?

Yazar

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

25 Yorum

 1. Orhancan Aydemir Cevap ver

  Haydi bakalım Cara Delevingne gibi tatlı ve çekici bir kızı ve Poison Ivy gibi çekiciliği ön plan’da olan “Enchantress” karakterini daha çekici bir şekilde yansıtabilirlermiş. Her ne kadar tam tersini düşünsem de Margot Robbie harika duruyor oysaki cast duyrulduğunda hep Cara’yı Harley olarak hayal etmiştim. Joker’in burada görünmemesi de hoş olmuş çünkü muhtemelen Harley odaklı olacak film ve Ana kötü Joker.

  • Harley’in Joker’e aşık olmasını, takımın dağılışını ve Batman’in gelip ortalığı toparlamasını izleyeceğiz büyük ihtimalle 🙂

 2. Fotoğrafta Will Smith (Deadshot) Joel Kinnaman (Rick Flagg); Margot Robbie (Harley Quinn) Jai Courtney (Captain Boomerang) Cara Delevingne (Enchantress) Karen Fukuhara (Katana) Adewale Akinnuoye-Agbaje (Killer Croc) Jay Hernandez (El Diablo) ve Adam Beach (Slipknot) gözüküyor sanırım. Çok iç açıcı bulmadım ama hadi bakalım 🙂

 3. Bence Harley olmuş hem de fıstık gibi olmuş. Killer Croc da fena durmuyor. Konuyla alakasız ama ben çok önceden beri hep Will Smith’i, Cyborg karakterine yakıştırırdım lakin adam Deathshot oldu çıktı. Hayat böyle sürprizlerle dolu işte. =)

 4. Güzel olmuş gerçekten. Resimde sadece takım üyeleri var kötüler yok. Joker, Deathstroke,King shark,Hugo Strange …

 5. Cara Delevingne tanınmaz hala gelmiş. Harley’e kısacık şortlar giydirirken Cara gibi güzel bir kızı seksi göstermeye çalışmamaları ilginç. Karanlık ve gerçekçi bir hava var, özellikle Harley’de; ama yakışmış bence. Killer Croc’ta az yeşil görseydik iyi olurdu yine de.

 6. Ahmet Kerem Gündüz Cevap ver

  Kadroda farklılıklar olsa da Batman: Assault on Arkham’a benzer bir senaryosu olacak gibime geliyor benim

  • Kesinlikle,Assault on Arkham’da king shark,killer frost ve black spider vardı,onlar yerine Killer Croc,Enchantress ve Rick Flagg karakterleri yer alacaktır.Ana kötüde büyük ihtimal Joker olacak.

  • film içerisinde görünümü değişebilir hani bu halde bulunan güçleri olan korkmuş küçük kız görünümü var bence şuan. Filmde bir duş alsa saçına başına bakıp düzgün giydirilse baya değişir.

 7. Sanayi tayfası Cosplay yapmış gibi duruyorlar. Dürüst olayım Joker kepazeliğinden sonra Harley’i Deadshot’ı Rick’i ve bumerangı beğendim. Ama Killer Croc’un niye patlıcan kafalı olduğunu biri bana açıklayabilir mi ? Şu fotodan sonra nasıl bir rezalet çıkacak çok merak ediyorum.

  • Harley kezban ve bar kızı karışımı bir şey olmuş. Bu iki uç noktayı şahane birleştirmiş. Lady Rorschach olup bu evrenin içine dalıp Harley ve türevlerini doğramayı kendime görev edinmek gibi bir niyet benimsedim. ÇR dünyasındaki kadınların gururunu ben toplayacağım.

   • Yiğitcan Erdoğan Cevap ver

    yav ezgi, af buyur, yani bu yorumunda “kezban” ve “bar kızı” ifadelerini kullandıktan sonra bir yukarıda çizgi roman yazarlarını seksi bir karakter çizdiler diye “seksist” diyişin var ya, hah, tam onu ciddiye alamıyorum 🙂

    • Af buyurmuyorum Yiğitcan, üzgünüm. Çünkü aynı yazıya kendi kişisel yorumumu değerlendirmek yerine Raşit’in yorumuna yazdığım cevabı değerlendirmeyi seçtin ve onun kendi aramızda bir şaka olabileceğini hesaba katmadın. (Ki bence üslubumda gayet net anlaşılıyor.) Nedense bana kastın var mı gibi (ki saçma, beni sadece senin editörlüğünü yaptığın naçizeni siteni eleştirmemle tanıdın) ikinci olarak “eleştirebileceğin yorumlarıma” hafiften kibirli cevaplar

 8. Onur Ayanoğlu Cevap ver

  Fena durmuyor ayılıp bayılmadım fakat özellikle DC cinema evreni adına başlangıç olancak BvS ile birlikte bu yüzden iki filminde öyle kalitesiz veya vasat işler olacağını sanmıyorum iyi bir giriş DC için gerçekten lazım bir taraftan tabi tavanı ne olacak bu filmlerin görücez çünkü sadece seyirlik olurlarsada yetmez. Benim çok büyük beklentilerim olmasada oldukça ciddi çalışıldığı ve başarılı yapımlarla karşımıza çıkılacağı kanaatindeyim.

 9. Öncelikle baştan belirteyim: Yazıyı değil fotoğrafı yorumluyorum.

  Arkadaşlara Adidas sponsor olmuş sanırım. O spor çizmeler(!) bir de o lacivert eşofman üstleri… Sonra Harley’nin dikenli külotu ve life is good temalı yazılı mango tişörtü… Hani şu imkanlarımla bütün karakterlerin daha iyi cosplayini yapabilirdim. Özellikle kadın karakter uyarlamalarının beğenilmesini oyunculara olan zaafa bağlıyorum. (Margot Robbie, güzel kadın. Yalan yok. Ama Cara, hayır.) Harley zaten cinsel obje olmak için yaratılmış, çizgi roman çizerlerinin nasıl seksist olduğu konusuna hiç girmeyeceğim o yüzden. Ama şu kostümü yapsaydınız nolurdu abiler, ablalar? http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2014/042/f/0/harley_quinn_by_toxicquinn-d75t4h6.jpg

 10. Will Smith flmmde de böyle olacaksa hiç olmamış. Ne bicim deadshot böyle sevimli tombalak bişey yampışlar. Bize biraz psikopat lazım. Arrow daki deadshot bile daha iyi

 11. Fotoğrafı yorumlarken Welcome to “Belle Reve” yazısının es geçilmesi olmamış. Belle Reve, insanüstü güçlere sahip kişiler için oluşturulmuş bir akıl hastanesi / hapishanedir. Ayrıca Suicide Squad’ın mekanı da olduğu zamanlar vardı. Smallville dizisinde yeşil kriptonitten etkilenmiş kişiler buraya yatırılmaktaydı / hapsedilmekteydi. Bir dönem Lex Luthor’a da ev sahipliği yaptığı unutulmamalı. Batman v Superman: Dawn of Justice sonrası vizyona gireceği ve Batman’in de filmde gözükeceği göz önüne alındığında aklıma şunu getirdi. Batman’in cast olarak duyurulması şüphesiz herkesi Joker ile alakalı olduğunu düşünmeye itti. Küçük bir rolü olduğu biliniyordu ve Belle Reve olayından sonra acaba Batman v Superman: Dawn of Justice’den sonra Lex’in sonu tam olarak belli olmayacak (veya sadece sözü edilecek – görünmeyecek) ve Suicide Squad filminde Batman, Lex’i Belle Reve’e teslim mi edecek? Tabii Batman yerine sadece Bruce Wayne olarak görüleceği söylense de, gerçek şu ki yönetmenler ters köşe yapmayı severler. Yani sen Joker ile münakaşa beklersin ama Lex çıkar. Hiç belli olmaz… Ayrıca Joker kadar kötü olabilecek bir karakter olarak Deathstroke da mevcut. Neyse, bir bakalım sonu ne olacak.

 12. Neyse yorum yazmışken sevdiğim iki karakterin kostümlerinin de analizini yapayım sizlere. Deadshot ile başlayayım. Öncelikle ismi gibi ölümcül olmuş. Grup fotoğrafında sevimli gözüküyor olabilir ama fotoğrafında gayet ölümcül.
  http://i.imgur.com/ehq6DuV.jpg
  Fotoğrafta kızgın görünen gözü, burun ve ağız bölgesiyle ölümcül göründüğü aşikar. Boynunda The Light ve The Way yazıları var. Bu yazıların İncil’de yer alan bir ayete gönderme olduğu düşünülüyor. Kostümünün kalanına bakıldığında ise bolca silah ve mühimmat var. Nişangahlar ise, ben ıskalamam, keskin nişancıyım diyor. Sol gözü polis sireni gibi 🙂 Bariz şekilde sensör diye işlev görecek. Son olarak silahına kazıdığı yazı var. “I am the light – The Way. Yine neye gönderme olduğu belli. Kısacası karakteristik özelliğiyle de uyuyor kostümündeki detaylar.

  Sırada Harley Quinn.
  http://i.imgur.com/DAgndyC.jpg
  Kostüm denince en akla gelen karakterlerden biri. Genellikle Cosplay’lerde en çok yer alan karakterlerden birisidir kendisi. Ancak filmde çizgi romansı kostüm yerine daha sade, gerçek hayatta karşımıza çıkabilecekmiş temalı karakteristik özellikleri tam oturmuş bir kostüm tercih dilmiş. Bacaklarında bir sürü yazı ve şekil var ama çoğunu okuyamıyoruz 🙁 Okuyabildiklerimizden sol bacağında Puddin’ yazısı var. Puddin’ Joker’e yapılan bir gönderme. Puding’im benim 🙂 Sağ bacağını da karolu kristalli şekiller süslemiş. Topuklu bir adidas marka spor ayakkabı giymiş ve iplerinin bittiği yerde kuru kafaya benzer bir şekil var, ya da yok gibi. Sağ yanağında sanırım bir kalp şekli var. En belirgin olan yazıysa T-Shirt’ündeki “Daddy’s Lil Monster” Yani, babasının yolunda ilerliyor sonuçta 🙂 Boynunda ise kolyeden çok tasmayı andıran PUDDIN yazısı.
  http://i.imgur.com/Hyaffyk.jpg
  Biraz da bu fotoğraf üzerinden devam edelim. Ceketinin iç cebinde bir silah olduğu dikkat çekiyor. Sopasındaki yazı da sanırım vurduktan sonra, iyi uykular dercesine GOOD NIGHT olacak. Ceketindeki diken detayları, yüzükleri ve karolu kemeri gibi aksesuarı var. Karolu kemerin üstündeyse bir yazı dikkat çekiyor. Tam olarak okunmasa da birkaç olasılık var. Bunlar “fuck …” “suck …” ve “such a …” üçlüsünden biri olacak gibi geliyor.
  Ve son olarak ceketinin arkasına bakalım bir de.
  http://i.imgur.com/xqMW0Vl.jpg

  Property of Joker yazısı. Sanırım bu da Joker ile aralarındaki ilişkinin nasıl olduğu konusunda bizlere biraz ipucu veriyor. Uzun yazdım galiba ama umarım yazdıklarımı vakit kaybı olarak değerlendirmezsiniz. Sonuçta çoğunun filmde yeri az olacak olsa dahi, detaylar insanların hoşuna gider.

 13. Tuğberk Ağca Cevap ver

  DC ne paylaşsa bi’ tarafında patlar oldu. Cidden eline yüzüne bulaştırıyorlar gibi ama hayırlısı

 14. Karakterlerin üzerindeki aleni çizgi roman göndermelerini inanılmaz gereksiz bulan bir benim herhalde. Harley’nin bütün kıyafeti Joker’e göndermelerle dolu + diğer karakterlerin üstünde ya isimleri ya da çizgi romanda onların dediği şeyler yazıyor. (Jokerde olduğu gibi – ki bu çok saçma çünkü bir karakter neden üstüne kendiyle ilgili bir şey yazdırsın ki? Scarlet Witch tanıtım fotoğrafında üstüne *Property of The Vision* yazan bir ceket giyse acayip olurdu mesela.) Giyim tarzları çok düz ve spor olmuş, böyle bir kostüm seçimini ancak “Biraz inandırıcı olsun, parasız pulsuz ancak böyle giyinirlerdi – spor mağazası soysunlar” falan deyip yapmış olabilirler ya da verilen bütçe çok düşük 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.