Suicide Squad için olan heyecanımızı anlatmaya başlasak buradan köye yol olur; o derece dev bir merakla bekliyoruz bu filmi. Daha önce de altını çizdik, ama çizmeye de devam etmek gerekiyor; burada çok iyi bir konsept (devlet tarafından can tehdidiyle ölümcül görevlere koşulan süperkötüler), çok iyi aktörler (Will Smith, Margot Robbie, Jared Leto, Viola Davis…) ve çok iyi bir sinemacı var (Fury’yi yöneten David Ayer). İyi bir film çıkmaması imkansız geliyor bize.

Her set fotoğrafında da bu yüzden bir posta daha yükseliyoruz. Daha öncekiler genellikle Harley Quinn’i kostümüyle gösteriyor, Will Smith gibi diğer karakterleri de tam teşekküllü Suicide Squad kostüm ve modunda gezerken resmediyordu. Bu sefer ise Jared Leto başkan hazırlanmasını bitirmiş, rock turnesinden dönmüş, tam kostümüyle Joker olarak teşrif etmiş mekana.

Joker Harley Header

Bu resimlerden birkaç bir şey öğrendik. Öncelikle, şu an Suicide Squad’ın belli ki erken bazı sahneleri çekiliyor. Margot Robbie bu fotoğraflarda baya insan kıyafetleri içerisinde. Joker’le silah silaha, burun burunalar. Bu da bize Harley Quinn’in orijin hikayesinin anlatılacağını gösteriyor. Malumunuz, Harley aslen Joker’le ilgilenmesi için atanmış, Harleen Quinzel adında bir psikolog. Fakat zaman içerisinde Joker’e sağlıksız bir takıntı geliştiriyor ve kendisi de kafayı yemeye başlıyor. Film bu noktaları uzun uzun anlatacak belli.

Büyük ihtimalle işe Harley Quinn’in orijiniyle başlayıp, oradan hem Joker’i, hem de Harley’yi anlatacaklar. Deadshot’lar, Croc’lar sonradan girecek işin içine. Joker’in de filmin ana kötüsü olduğuna dair önceki fikirlerimiz de gerçekleşecek gibi gözüküyor. Bizim bunların hiçbirine bir itirazımız yok. Hatta bu strüktür bizce olabilecek en iyilerinden bir tanesi. O yüzden, hunharca destekliyoruz, çılgınca alkışlıyoruz. Hadi Ayer, bitir filmi, güzelce kurgula, kesme yapıştırmayı taptaze yap, sevindir be bizi!

Resimler yine ikinci sayfada, haberiniz olsun!

1 2
Yazar

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

20 Yorum

 1. Dövmeler ve diş kaplamaları duruyor malesef umarım onların sebebide açıklanır az da olsa. Ama genel olarak Joker olmuş bence genç sosyopat bir hava yaratabilmişler. Bekleyip göreceğiz…

 2. Saçlar (özellikle rengi), kıyafet, dövmeler, altın renginde aksesuarlar…. baştan aşağı fiyasko.

   • Abi sen şimdi baya baya bu resimle haberdeki resimleri mi karşılaştırdın? 8 derece miyop falan mısın Allah aşkına? Tamam filmde efektlerle, renk paletiyle falan göreceğimiz joker daha farklı olacaktır da o efektler ne fosforlu saçını, ne altın rengi takılarını, ne dövmelerini ne de diş kaplamalarını değiştirecek.

    • Hayır, fakat the dark knight çıkarken Joker için bu kadar hype yoktu çünkü geçmiş batman temalı çalışmalarda Joker Joker idi. Heath Ledger Joker kavramını tamamen değiştirdi çizgiromanın dışına taşıyarak. O andan itibaren çıkacak, çıkması ihtimal bütün batman-joker olaylarında herkes Heath Ledger’ın jokerinin yerini alabilir mi diye bakıyordu. Bana kalırsa uzun soluklu bir DC okuru olarak, Heath Ledger’ın Jokeri benim gördüğüm okuduğum jokerlerin dışındaydı. Psikopat, sosyopat Jokerden daha çok anarşist jokerdi. Ruh hastasıydı fakat farklı yönde bozuktu ruhu. Bunu neden açıklıyorum; çünkü çoğu kişinin aklında Joker Heath Ledger’ın oynadığı Joker olarak yer edindi artık. O konuşma sırası dudak yalamasından yürüyüş tarzına benimsenmişti. Yani Heath Ledger’dan önce markalaşmış, dövmesini yaptırmaya değer bir joker olsaydı o attığım resimde çıkan “leak” resme herkes “abi miyop musun bu saçlar ney, yüzden akan boya ney jokerin yüzü bembeyaz değil miydi, takım elbise mor bile değil” yorumları yapardı.

     • Abi adamın alnında “damaged” yazıyo. Neyi tartışıyoruz allasen.

 3. jokerin kıyafetini berbat olmuş bence,özellikle ayakkabılar.elinde bi tesbihi eksik

 4. aslında videoyu izlemeniz lazım burdan jokere dair bişey anlaşılmıyo videoda sessiz de olsa doyuyosunuz ve nasıl bi yorum oldugu farkı net anlasılıyo oyunlar ve çizgi romanlardaki gibi resmen

 5. Herşeye tamamda şu damaged dövmesini kaldırsalardı bari ya çok kötü

  ah bide o mor takımı giyseydi…

 6. Bana bu filmle birlikte Harley Quinn büyük popularite kazanacak, sosyal ortamlarda fenomen olacak gibi geliyor. Margot ablamız da sağlam ekmek yiyecek bu işten. Nasıl ki The Dark Knight joker i popülerleştirdi bu film de Harley için benzer etki yapacak.

 7. Arkadaşlar resimlere bakarak Joker’in iyi olup olmadığını nasıl anlayabiliyosunuz allah aşkına. Kanımca, Joker’i Joker gibi oynamak seste biter. Jared abimiz inişli çıkışlı, deli dolu konuşabiliyosa benim için olmuştur o Joker. Herkeste bi Dark Knightla karşılaştırma var gidiyor. Abicim çizgi romanda bin kere kıyafeti değişen bi adam bu. Bi zahmet her filmde de aynı olmasın.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.