Dokuz yıl artık günümüz sinemasında iki başarılı filmin üçüncü devam filmi için akıl sır almaz bir süre, ancak 2020’yi takvimlerinizde siz yine de işaretleyin, unutmayın. Çünkü gerçekten de buna değecek bir sebebimiz olacak. Zira 2020 yılının son demlerinde gelecek olan bir Sherlock Holmes filmi resmen duyuruldu ahali! Evet evet, sahiden de Sherlock Holmes 3 çekilecek! İki ikonik Sherlock oyuncusuna da sahip olan Marvel’ın, Robert Downey Jr. ile olan kontratının sona geldiğinin bir kanıtı olarak bu haberi öne sürebiliriz artık, ne dersiniz?

Sherlock-Holmes-A-Game-Of-Shadows-1297846140

2016’nın baharında şöyle bir haberi duyurmuştuk aslında sizlere. O zamandan beri Robert Downey Jr’ın, Sherlock Holmes 3 için planlanan bir şeyler olduğunu söylediğini biliyorduk zaten. Fakat gel gelelim, BBC’nin Sherlock dizisinden tüm umutları kesip Robert Downey Jr’lı ve Jude Law’lu yeni bir Sherlock Holmes filmine de iki sene sonrasında daha net bir karar verilmiş olması bizi çok ama çok daha heyecanlandırdı doğrusu.

Önceki iki filmin de kendince bir hayran kitlesi olduğunu var sayarsak, bu hayli güzel bir haber aslında. 2011 yılından beri Sherlock ve Watson’ı sinema perdesinde görememenin getirdiği özlemle, 2020’nin Noel vakti geldiğinde sinema salonlarına akın etmeyeceğimizin bir garantisi yok. Elbette ki daha fazla Sherlock! Tabii ki de daha fazla ukalalık! Ve nihayet aç kaldığımız polisiye maceraları!

Hi-Res-robert-downey-jr-as-sherlock-holmes-13215935-1500-805-e1477640260375

Sherlock Holmes 3 filmi için Robert Downey Jr ve Jude Law dışında belli bir isim henüz yok maalesef. Önceki iki filmi yöneten Guy Ritchie’nin ise tekrardan yönetmen koltuğuna oturup oturmayacağı belirsiz. Kendisi, 2019 Mayıs’ına kadar Aladdin’in canlı filmini yönetiyor olacağından dolayı meşgul; fakat 2020 Noel’ine kadar yeni Sherlock Holmes’a vakit ayıramaması için hiçbir neden yok. Sadece Warner Bros ile yapacakları anlaşma önemli şu raddede. Öte yandan yazar kadrosunda Narcos ve Hannibal’dan da tanınan Chris Brancato şimdiden yerini almış bile.

2020’de James Cameron’ın Avatar’ının devam filmiyle yarışmak zorunda olacak olan Sherlock Holmes 3 için şimdiden olası Sir Arthur Conan Doyle hikayelerini karıştırmaya başlayın deriz. Zira anlatılacak çok hikaye, uyarlanacak çok vaka var!

Yazar

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.